Hokeja izlases treneris Vītoliņš: Tikai pateicoties līdzjutēju atbalstam, novedām spēli līdz uzvarai

Latvijas izlasei izcīnīt uzvaru pār Austrijas hokejistiem palīdzēja līdzjutēju atbalsts tribīnēs, pēc panākuma sarunā ar žurnālistiem atzina Latvijas valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase sīvā cīņā ar rezultātu 4:3 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Austrijas hokejistus. Latvijas uzvaru klātienē vēroja vairāk nekā astoņi tūkstoši līdzjutēju, un Latvijas valstsvienības galvenais treneris uzsvēra, ka arī tas palīdzēja izcīnīt panākumu.

"Tikai pateicoties līdzjutēju atbalstam, šo spēli novedām līdz uzvarai," uzsvēra Vītoliņš. "Jo tas atbalsts, kas bija arēnā, deva papildu enerģiju, neskatoties uz to, ka ir pie kā piestrādāt. Saprotam, ka tā ir Austrija, un mums ir jāspēlē labāk. Līdzjutēju atbalsts bija tas, kas dzina uz priekšu cīņā."

Latvijas izlase noslēdzošo trešdaļu iesāka, esot vadībā ar ar rezultātu 3:2, taču vienu vārtu pārsvaru neizdevās nosargāt, un trešā perioda ievadā austrieši panāca neizšķirtu. Vītoliņš norādīja, ka Latvijas hokejistiem jāiemācās saglabāt iegūtais pārsvars līdz spēles beigām.

"Jāmācās nosargāt rezultātu," pēc mača secināja galvenais treneris. "Tajā brīdī, kad izgājām uz ledus trešajā trešdaļā, esot vadībā, jāsaprot, ka pretinieks nāks cīnīties. Aizsardzībā ir jāspēlē droši, bet sanāca tā, ka mēs kaut kur mēģinājām skriet uzbrukumā. Austriešiem tas radīja ļoti daudz pretuzbrukumu, kas bija tas, ko mēs negribējām. Pie tā ir jāstrādā."

Vītoliņš atklāja, ka Elvis Merzļikins, kurš šodien palika uz rezervistu soliņa, ir iedzīvojies mikrotraumā, tāpēc par to, kurš vārtsargs sargās Latvijas vārtus spēlē pret Lielbritāniju, tiks lemts rītdien. "Secinājām, ka labāk šodien būtu ar Artūru [Šilovu], un tad jau skatīsimies tālāk," norādīja Vītoliņš. "Bet Šilovs ļoti labi iegāja spēlē un nospēlēja fantastiski. Mums ir trīs labi vārtsargi, un tas ir lieliski."

Svētdien Latvija pirmo reizi pasaules čempionātā spēlēs pret Lielbritānijas hokejistiem, bet grupu turnīru noslēgs otrdien ar maču pret Zviedriju. Latvijas izlase tikpat kā nodrošinājusi palikšanu elites divīzijā, taču iekļūšana ceturtdaļfinālā ir maz ticama.

B grupā līdere ar 13 punktiem piecās spēlēs ir Somija, tālāk ar 11 punktiem četros mačos ir Zviedrija. Trešo vietu ar astoņiem punktiem četrās ieņem ASV, bet ceturtajā pozīcijā ar septiņiem punktiem četros dueļos ir Čehija. Ar pieciem punktiem seko četras un piecas cīņas aizvadījušās Norvēģija un Latvija, četri punkti piecās spēlēs ir Austrijai, kamēr Lielbritānija tikusi pie punkta piecos dueļos.