Hokeja izlases treneris Vītoliņš: Pret slovākiem aizvadījām labas pirmās divas trešdaļas

Latvijas hokeja izlase zaudētajā pārbaudes spēlē pret slovākiem trešdien aizvadīja labas pirmās divas trešdaļas, tomēr hokejisti pārāk aizrāvās ar piespēlēm un pietrūka metienu pa vārtiem, pēc spēles Latvijas Radio pastāstīja valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Pēc otrās trešdaļas vārtos Ivaru Punnenovu aizstāja Ēriks Vītols, jo Ivars atzina, ka nespēj pienācīgi kontrolēt situāciju laukumā un sekot ripai. Vītoliņš pieļauj iespēju, ka to, iespējams, izraisīja Punnenovam dienu iepriekš veiktā pote pret Covid-19, un par iespējām vārtsargam ceturtdien aizvadīt nākamo spēli lems pēc situācijas mača dienā.

Harijs Vītoliņš par Latvijas izlases spēli pret Slovākiju
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Vītoliņš uzsvēra, ka pirmās divas trešdaļas bija labas, lai arī bija noraidījumi un tika ielaisti vārti, ļaujot slovākiem doties pēdējā pārtraukumā ar vienu vārtu pārsvaru (3:2). Latvijas izlase pirmajās 40 minūtēs radīja labas vārtu gūšanas iespējas, taču hokejisti aizrāvās ar piespēlēšanu, paskaidroja treneris. Pāris labi momenti bijuši arī pēdējā trešdaļā, bet pietrūka metienu pa vārtiem. Turpretim slovāki parādīja, kā metieni pa vārtiem palīdz izmainīt rezultātu, jo pretiniekiem pavērās iespēja tikt pie atlēkušas ripas un atkārtotiem metieniem, piebilda Vītoliņš.

"Mēs gribējām vairāk izvest [ripu] līdz tukšiem vārtiem," paskaidroja Vītoliņš. "Nianses visu izšķīra," viņš piebilda.

Harijs Vītoliņš par Jāņa Jaka un Ivara Punnenova veselības stāvokli
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

Nelielu savainojumu guva aizsargs Jānis Jaks, tādēļ spēli viņš pameta agrāk un devās uz ģērbtuvēm.

Jaks sarunā ar Latvijas Radio uzsvēra, ka rezultāts nebūt neataino spēles gaitu un Latvijas izlase neizmantoja savas iespējas. Komanda aizvadījusi tikai vienu kopīgu treniņu, tādēļ sadarbības vēl tikai veidojas, sacīja Jaks.

Jānis Jaks par Latvijas izlases spēli pret Slovākiju
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

"Momentus mēs veidojām, arī daudz spēlējām viņu [slovāku] zonā, spiedām. Nepaveicās bišķi, neizmantojām savas iespējas," teica Jaks.

Jau vēstīts, ka spēlē pret slovākiem Latvijas izlase piekāpās ar rezultātu 2:6. Pēdējā spēlē turnīrā Latvijas valstsvienība ceturtdien tiksies ar mājiniekiem šveiciešiem – maču plkst. 20.35 tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.