Hokeja izlases treneris Hārtlijs: Gatavosimies spēlēm pret pasaules topa komandām

Latvijas hokeja valstsvienība arī zaudētajā spēlē pret spēcīgo Zviedriju parādīja labu sniegumu un turpinās gatavoties nākamajām cīņām, kurās gaidīs vēl divas pasaules topa komandas ASV un Krievija, žurnālistiem teica valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs. Viņš ir gandarīts, ka komanda spēja pielāgoties situācijai un cīņā bija pretinieku cienīga.

Hokejistus piektdien gaida nākamais treniņš, lai briestu turpmākajām spēlēm, kurās tāpat kā mačā pret Zviedriju jāmērojas spēkiem ar pasaules augstākā līmeņa komandām.

Neraugoties uz palikšanu bez punktiem un iemestiem vārtiem spēlē pret Zviedriju, Hārtlijam patika, ka Latvijas izlase bija konkurētspējīga pret komandu, ko ir tik grūti noturēt. Pret tik spēcīgu, ātru, jaudīgu un kustīgu pretinieku kā zviedri bija vajadzīga vārtsarga Elvja Merzļikina palīdzība un gara izvērtās otrā trešdaļa, taču komanda noturējās aizsardzībā, spēja pielāgoties un trešajā periodā bija tuvu vārtu guvumam, sacīja Hārtlijs.

Izlases treneris Bobs Hārtlijs par spēli pret Zviedriju
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Savukārt aizsargs Ralfs Freibergs uzsvēra, ka Latvijas izlase apliecināja spēju spēlēt pret komandu, kas komplektēta no Nacionālās hokeja līgas (NHL) meistariem. Latvija īstenoja plānu spēlēt asāk un zviedri to nespēja pieņemt, sapelnot daudz noraidījumu, kurus gan neizdevās realizēt. "Veiksme nebija mūsu pusē, kur varēja paveikties," teica Freibergs. "Beidzām spēli ar paceltu galvu un turnīrs vēl priekšā, cīnīsimies par punktiem."

Aizsargs Ralfs Freibergs par izlases spēli pret Zviedriju
00:00 / 00:49
Lejuplādēt

Vīlies par spēli bija vārtsargs Merzļikins, sakot, ka komanda neiemeta nevienus vārtus, bet pats ielaidis divas ripas. "Neredzu, par ko priecāties," viņš teica. Merzļikins gan uzteica Latvijas izlasi par sniegumu pēdējā trešdaļā, jo izdevās radīt vārtu gūšanas iespējas, kuru izmantošanai pietrūcis veiksmes.

Vārtsargs Elvis Merzļikins par spēli pret Zviedriju
00:00 / 00:21
Lejuplādēt

Iepriekš uzvaras pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1) guvusī Latvijas valstsvienība čempionātu turpinās sestdien pret ASV, bet pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret Krieviju (15.maijā) un mājinieci Vāciju (16.maijā). Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, un labas izredzes tikt spēcīgāko astoņniekā ir arī Latvijai.

Pēc četrām spēļu kārtām Latvija grupā ieņem 3.vietu ar deviņiem punktiem. Tikpat punktu ir nākamajiem pretiniekiem amerikāņiem otrajā pozīcijā, bet līderos izvirzījās Krievija ar 11 punktiem. Ceturtie ar septiņiem punktiem ir zviedri, kam seko seko piecus punktus iekrājusī Vācijas valstsvienība.