Hokeja izlases treneris Hārtlijs: Amerikāņi bija pārāki vārtu priekšā

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta spēlē pret ASV pieņēma vairākus kļūmīgus lēmumus, kas liedza spēlē noturēt pārsvaru un noveda pie zaudējuma, pēc mača žurnālistiem teica izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs. Viņa uzslavas komanda izpelnījās par pašatdevi un enerģiju.

Iesaistīšanās atklātā hokejā bija par labu pretiniekiem, uzskata Hārtlijs. ASV izlase arī bijusi pārāka spēlē pie vārtiem - amerikāņi pēc metieniem no neizdevīga leņķa tika pie atlēkušajām ripām un no vārtu priekšas tā guva divus no trim pirmajiem vārtiem. Tas ļāva ASV izlasei atgriezties spēlē un panākt izlīdzinājumu.

"Mums bija jāmēģina turēt līdzi viņu ātrumam, kas bija liels izaicinājums," sacīja Hārtlijs, kura vadītā komanda pēc uzvarām pirmajās trijās spēlēs turpināja ar zaudējumiem Zviedrijai un ASV.

Hārtlijs uzsvēra, ka viņam patīk Latvijas izlases hokejistu cīņasspars un neatlaidība divcīņās, par ko spēlētāji pelnījuši atzinību.

Jau vēstīts, ka spēlē pret ASV izlasi Latvija divreiz ieguva divu vārtu pārsvaru, tomēr izšķirošo ripu ielaida nepilnas trīsarpus minūtes pirms mača beigām un zaudēja ar 3:5.

Līdzšinējās spēlēs pasaules čempionātā Latvijas izlases rēķinā ir uzvaras pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1), kā arī zaudējums Zviedrijai (0:2). Latvijas valstsvienība pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret pirmdien pret Krieviju un otrdien pret mājinieci Vāciju. Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.