Hokeja izlase no Somijas atgriežas ar diviem neciliem zaudējumiem

Latvijas izlase piektdien Kuopio ar 1:5 piekāpās laukuma saimniekiem somiem un cieta neveiksmi arī otrajā cīņā pirmajā pārbaudes spēļu izbraukumā pirms pasaules čempionāta. Abās spēlēs Latvijas hokejistiem pietrūka ātruma un savstarpējas sapratnes, taču komandai, kurā bija iekļauti pieci debitanti, vēl ir gandrīz mēnesis, lai līdz pasaules čempionātam uzkrātu spēkus un pastiprinātu sastāvu.

Eiropas Izaicinājuma tūrē iekļautajā spēlē Latvijas izlasē vienīgos vārtus guva Aleksejs Širokovs. Otrajā trešdaļā pēc viņa precīzā metiena laukuma saimnieku pārsvars saruka līdz minimumam (1:2), tomēr krietni pārāki spēles turpinājumā bija somi, kam par labu mačā bija arī metienu attiecība 44:14. Par labāko Latvijas izlasē nosauca kapteini Rodrigo Laviņu.

Tāpat kā dienu iepriekš abu komandu pirmajā spēlē ripu lielākoties kontrolēja Somijas izlase, kas daudz laika pavadīja pretinieku zonā un pirmajā trešdaļā pēc metienu skaita sāncenšus pārspēja teju četrkārtīgi (15:4). Taču Latvijas vārtos Jānis Kalniņš darbojās bez kļūdām, turklāt somiem vairākos bīstamākos uzbrukumos pietrūka precizitātes.

Laukuma saimnieku aktivitātes uzbrukumā Latvijas aizsardzība noturēja līdz otrā perioda piektajai minūtei, kad tālu precīzu piespēli vārtu priekšā saņēma Mīka Lahti un netraucēti pārspēja Kalniņu. Vēlreiz ripa Latvijas vārtos nonāca trešdaļas vidū, kad izgājienā vienam pret vienu Kalniņu pārspēja Veli Mati Savinainens. Taču līdz pārtraukumam izdevās vienus vārtus atgūt, kad Širokovs savā zonā pārtvēra ripu un bija pietiekami ātrs, lai vienatnē izrautos pret Jūse Sarosa sargātajiem vārtiem. Pēc iemestajiem vārtiem nedaudz dzīvīgāks kļuva Latvijas uzbrukums, kas gan rezultātu neietekmēja.

Somi uzbrukumā darbojās bez izteikta spēka spiediena, taču pietiekami ātri, lai pretinieki bieži nespētu izsekot sadarbību izspēlei. Visus jautājumus par cīņas iznākumu laukuma saimnieki izšķīra vēl līdz pēdējā perioda vidum, kad ar pusotras minūtes intervālu iemeta divus vārtus. Tuomass Kīskinens nonāca līdz brīvam metienam no zonas vidus, bet Jani Tupurainens ātrā uzbrukumā noslēdza piespēli pie vārtu stabiņa. Piekto ripu Kalniņa vārtos raidīja Peteri Virtanens, kad somi brīvi izspēlēja ripu ērtam metienam.

Jau ziņots, ka ceturtdien pirmajā spēlē Jiveskilā mājinieki arī uzvarēja ar 5:1.

Vairāku līderu iesaistīšanās Latvijas izlasē paredzēta vēlāk gatavošanās procesā. Pārbaudes spēles vēl būs "Arēnā Rīga" pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Krieviju 18. un 19.aprīlī, kā arī pret Francijas izlasi 25. un 26.aprīlī. Pēdējā pārbaude paredzēta no 1. līdz 3. maijam Bratislavā triju valstu turnīrā pret Slovākiju un Norvēģiju. Pasaules čempionāts no 9. līdz 25. maijam notiks Minskā.

Pārbaudes spēle:

Somija - Latvija 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Vārtus guva: Mīka Lahti, Veli Mati Savinainens, Tuomass Kīskinens, Jani Tupurainens, Peteri Virtanens - Aleksejs Širokovs

Vārtsargi: Jūse Saross - Jānis Kalniņš