Hokeja izlase no pasaules čempionāta atvadās ar zaudējumu un 13.vietu

Latvijas hokeja izlase pēdējā spēlē pasaules čempionātā otrdien Maskavā ar 1:3 zaudēja Norvēģijai un turnīru pabeidza 13.vietā 16 komandu konkurencē, liecina organizatoru informācija. Septiņās spēlēs Latvijas valstsvienība guva vienu uzvaru un nesasniedza Latvijas Hokeja federācijas (LHF) izvirzīto uzdevumu finišēt labāko desmitniekā.

Vienīgo ripu norvēģu vārtos iemeta Miks Indrašis, kurš pirmajā trešdaļā izvirzīja komandu vadībā. Par labāko Latvijas izlasē pēdējā spēlē atzina aizsargu Ralfu Freibergu, savukārt par vērtīgāko komandas trio turnīrā nosauca uzbrucēju Andri Džeriņu, aizsargu Oskaru Cibuļski un vārtsargu Elvi Merzļikinu.

Norvēģijas izlase pirmajā periodā rezultātu līdzsvaroja, bet pēdējās trešdaļas sākumā ar 16 sekunžu intervālu iemeta divas ripas, un cīņas turpinājumā rezultāts vairs nemainījās.

Pirmās trešdaļas vidū norvēģi, spēlējot skaitliskā mazākumā, pēc ripas izmešanas no zonas steidzās nomainīties, taču Guntis Galviņš ripu ātri atgrieza pretinieku zonā un Indrašis ar netraucētu metienu vārtos pārspēja Stefenu Sobergu. Savukārt norvēģi savu iespēju garām nepalaida pretuzbrukumā, kad līdz vārtiem tika Kens Andre Olimbs, panākot 1:1.

Neveiksmīga Latvijas izlasei izvērtās pirmā minūte, kad tika ielaistas divas ripas un Merzļikinu vārtos aizstāja Edgars Masaļskis. Norvēģus vadībā izvirzīja Jonass Holoss ar tālu un precīzu metienu zem vārtu pārliktņa, savukārt jau pēc 16 sekundēm Merzļikins atvairīja Johanesa Johanesena mesto ripu un ar nūju centās pasist to tālāk, taču trāpīja pa Aleksandra Jerofejeva slidu un sekojušu neveiksmīgu rikošetu.

Pusotru minūti Latvijas izlase spēlēja arī vairākumā pieci pret trim, taču iespējas neizmantoja. No asa leņķa tukšos vārtos netrāpīja Kaspars Daugaviņš, bet Džeriņa metienu tvēra Sobergs. Turklāt no ceturto vārtu zaudējuma glāba Masaļskis, kad viens pret vienu izslidoja no sodīto soliņa laukumā atgriezies Matss Trigs. Norvēģi vēl vairākkārt devās bīstamos pretuzbrukumos, kas gan nebija rezultatīvi.

Abi vārtsargi pārliecinoši darbojās trešajā periodā un uzbrukumā Latvijas izlasei neizdevās radīt gana asas situācijas, lai pacīnītos par uzvaru. Trīs minūtes pirms spēles beigām pēc norvēģu noraidījuma Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs nomainīja Masaļski pret laukuma spēlētāju, taču arī tas nepalīdzēja vismaz samazināt rezultāta starpību.

Latvijas izlase iepriekš grupā zaudēja Zviedrijai pagarinājumā (1:2) un Čehijai pēcspēles metienos (3:4), palika tukšā pret Krieviju (0:4) un Šveici (4:5), kā arī pēcspēles metienos piekāpās Dānijai (2:3), bet palikšanu elitē garantēja ar uzvaru pār Kazahstānu (2:1). Grupā Latvijas izlase ierindojās priekšpēdējā vietā, apsteidzot tikai Kazahstānu.

Jau pirms Latvijas un Norvēģijas spēles bija skaidrs, ka ceturtdaļfinālu Maskavas grupā sasniedza Čehija, Krievija, Zviedrija un Dānija. Savukārt Sanktpēterburgā tiesības spēlēt izslēgšanas kārtā nodrošināja Kanāda, Somija, Vācija un ASV. Jau zināms, ka cīņā par vietu pusfinālā tiksies Čehija un ASV, bet pārējie pāri kļūs zināmi vēlāk otrdien pēc pēdējām grupu spēlēm.

Pēdējā spēlē no izkrišanas paglābās Baltkrievijas izlase, kas ar 3:0 pārspēja Franciju un čempionātu pabeidza 12.vietā. Uz zemāku līmeni Sanktpēterburgas grupā izkrita ungāri.