Hokeja izlase gatavošanos PČ beidz ar zaudējumu Francijā

Spēlējot bez vairākiem komandas līderiem, Latvijas hokeja izlase svētdien izbraukumā Ruānā ar 1:3 zaudēja laukuma saimniekiem francūžiem pēdējā pārbaudes cīņā pirms nākamnedēļ gaidāmā starta pasaules čempionātā (PČ), liecina organizatoru informācija. Latvijas valstsvienības sastāvu galvenais treneris Teds Nolans plāno nosaukt otrdien.

Vienīgos vārtus Latvijas izlasē guva aizsargs Oskars Cibuļskis, kurš otrās trešdaļas pēdējā minūtē samazināja rezultāta starpību līdz 1:2. Par labāko Latvijas izlasē nosauca aizsargu Agri Savielu.

Mājinieki vadībā izvirzījās 8.minūtē, kad Kevins Ekefeijī realizēja divu spēlētāju skaitlisko pārsvaru. Vēlreiz ripa Kristera Gudļevska sargātajos vārtos nonāca otrā perioda 7.minūtē, kad precīzi meta Tedijs da Kosta. Cīņas turpinājums izvērsās agresīvs, un abu komandu spēlētāji saņēma sodus par rupjību, turklāt Cibuļski pēdējās trešdaļas vidū par nedisciplinētību noraidīja uz 10 minūtēm. Latvijas izlasei septiņas minūtes pirms spēles beigām izmainīt rezultātu nepalīdzēja arī Gudļevska aizstāšana ar laukuma spēlētāju uz 20 sekundēm. Divarpus minūtes pirms cīņas beigām Damjēns Flerī panāca 3:1.

Nolans uz Franciju aizveda 20 spēlētāju, kuru vidū nebija vārtsarga Edgara Masaļska, aizsargu Kristapa Sotnieka, Krišjāņa Rēdliha un Georgija Pujaca, kā arī uzbrucēju Mārtiņa Cipuļa, Laura Dārziņa un Jāņa Sprukta. Mājās tika atstāts arī uzbrucējs Roberts Jekimovs. Latvijas izlasē iekļāva divus vārtsargus, sešus aizsargus un 12 uzbrucējus.

Iepriekš aizvadītajās sešās pārbaudes spēlēs Latvija izbraukumā divreiz zaudēja Čehijai, "Arēnā Rīga" divās cīņās piekāpās Zviedrijai, bet pēdējās pārbaudēs savu līdzjutēju priekšā pret Baltkrieviju panākumus dalīja uz pusēm.

Pasaules čempionātu Latvijas izlase sāks 4.maijā Helsinkos, kur spēlēs vienā grupā ar Krievijas, ASV, Austrijas, Slovākijas, Vācijas, Francijas un Somijas izlasēm. Grupas četras spēcīgākās komandas pēc apļa turnīra iekļūs ceturtdaļfinālā.