Latvijas hokeja izlase

Pārbaudes spēle hokejā Latvija-Kazahstāna 4:1

Latvijas hokeja izlase

Pārbaudes spēle hokejā Latvija-Kazahstāna. Intervija ar Rodrigo Ābolu

Pārbaudes spēle hokejā Latvija-Kazahstāna. Intervija ar Aigaru Kalvīti

Hokeja federācijas prezidents Kalvītis: Ar Somiju apsveram kopīgu pasaules čempionātu 2023.gadā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Hokeja federācija (LHF) ar partneriem Somijā ļoti nopietni apsver iespēju 2023. gadā kopīgi noorganizēt pasaules čempionātu, kura rīkošanas tiesības tika atņemtas Krievijai, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja LHF prezidents Aigars Kalvītis.

Krievijas izraisītā kara Ukrainā dēļ Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atsauca Sanktpēterburgai tiesības uzņemt 2023. gada pasaules čempionātu. Latvijas un Somijas kopīgais priekšlikums paredzētu vienas grupas spēles rīkot Rīgā, bet par mājvietu otras grupas komandām kļūtu Tampere.

Latvija pasaules čempionātu rīkoja pērn, Somija ir rīkotāja 2022. gada maijā, tādējādi abiem pretendentiem būtu iekrāta nozīmīga organizatoriskā pieredze, uzsvēra Kalvītis. Latvijas un Somijas kopīgas kandidatūras izredzes viņš vērtē ļoti augstu, taču par gala vienošanos pusēm vēl jāturpina sarunas, un tuvākajās dienās izšķiršoties, vai tiks iesniegts kopīgs pieteikums.

"Mūsu [rīkotāju] komanda ir pilnīgi gatava, pieredze mums ir, zināšanas ir, un sadarbība ar visiem [iesaistītajiem] ir," teica Kalvītis. "Mēs esam sarunās ar somiem un esam gatavi šo [organizatoru] atbildību uzņemties."

Iespējams, uz 2023. gada čempionāta rīkošanu būs vairāki kandidāti, tostarp kopīgi Slovēnija un Ungārija, teica Kalvītis.  Viņš paskaidroja, ka lemšana par nākamā gada čempionātu visdrīzāk būs IIHF kongresā 26. un 27. maijā.

Latvijas un Somijas sadarbība paredzēta ne tikai augstākā līmeņa turnīru rīkošanā. Kalvītis sagaida, ka Latvijas bērnu komandas un HK "Rīga" nākamajā sezonā piedalīsies Somijas čempionātā un nākotnē varētu sekot vienošanās arī par pieaugušo komandas dalību. 

Savukārt 2022. gada pasaules čempionātā Kalvītis cer uz Latvijas izlases iekļūšanu ceturtdaļfinālā, lai arī pretiniekus grupas kārtā Somijā viņš raksturoja kā ļoti nopietnus. Par svarīgu nosacījumu LHF prezidents nosauca Latvijas izlases hokejistu motivāciju, un viņš sagaida, ka sevi čempionātā pierādīs arī jaunie spēlētāji.

Kalvītis arī cer uz valdības atbalstu, lai LHF nomaksātu rēķinu par spēlētāju apdrošināšanu pasaules čempionātam. Lai arī apdrošināšana jau ir spēkā, būtu normāli, ja attiecīgos izdevumus iekļautu valsts pamatbudžetā, nevis katru gadu piešķirtu finanses no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, sacīja LHF prezidents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti