Hokeja drāmā olimpieši no Krievijas zeltu iegūst tikai pagarinājumā

Olimpieši no Krievijas svētdien hokeja turnīra finālā Phjončhanā ar 4:3 pagarinājumā pārspēja Vāciju, kam pamatlaikā līdz uzvarai pietrūka nepilna minūte. Uzvaras vārtus Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajā komandā mača 70. minūtē guva Kirils Kaprizovs, realizējot skaitlisko pārsvaru.

Vācieši divreiz likvidēja vienu vārtu deficītu un trīs minūtes pirms pamatlaika beigām izvirzījās vadībā, taču minimālo pārsvaru nenoturēja, lai gan pēdējā minūtē spēlēja skaitliskajā vairākumā.

Olimpiešiem no Krievijas izlīdzinājumu 56 sekundes pirms pamatlaika beigām guva Ņikita Gusevs, turklāt vācieši tobrīd spēlēja vairākumā, un viņu pretinieki vārtsargu Vasiliju Košečkinu bija aizstājuši ar piekto laukuma spēlētāju. Savukārt pagarinājumā vāciešiem dārgi izmaksāja pārkāpums, pēc kura pretinieki spēli turpināja skaitliskajā vairākumā.

Zem savas valsts karoga Krievija olimpiskā hokeja turnīrā arvien nav uzvarējusi ne reizi. Phjončhanā Krieviju pārstāvēja neatkarīgu atlētu komanda, savukārt iepriekšējo titulu 1992.gadā Albērvillā izcīnīja apvienotā komanda, kurā startēja bijušo PSRS republiku sportisti, jo savas delegācijas bija tikai Latvijai, Lietuvai un Igaunijai.

Rezultātu olimpieši no Krievijas atklāja pirmās trešdaļas pēdējā sekundē, kad Vjačeslavs Voinovs izmantoja ērta metiena iespēju no zonas vidus. Minimālais pārsvars saglabājās līdz otrā perioda vidum, līdz Košečkins ievirzīja vārtos Fēliksa Šica raidīto ripu.

Gusevs trešajā periodā olimpiešiem no Krievijas panāca 2:1 pārsvaru, no ļoti asa leņķa trāpot vārtu tuvajā stūrī virs pleca vārtsargam Danijam aus den Birkenam. Taču Vācijas izlasei pietika ar 10 sekundēm, lai vārtu priekšā izvirzītu Dominiku Kahunu, kurš vēlreiz atjaunoja neizšķirtu. Nepilnas četras minūtes pirms trešā perioda beigām Jonass Millers izvirzīja Vāciju vadībā, tomēr uzvarai ar to nepietika. Spēlējot piecatā pret pieciem un bez vārtsarga, neizšķirtu olimpiešiem no Krievijas panāca Gusevs, vēlreiz trāpot no asa leņķa.

Jau vēstīts, ka bronzu ieguva Kanādas valstsvienība, kas spēlē par 3.vietu uzveica čehus. Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu spēlētāji olimpiskajā turnīrā nepiedalījās.