Hokeja čempionāts atcelts vai pārcelts? Faniem biļešu nauda pagaidām iesaldēta

Hokeja līdzjutēji jau ir žēli nopūtušies, ka Covid-19 dēļ ikgadējie hokeja svētki jeb pasaules čempionāts iet secen, zaudētas krietnas naudas summas par viesnīcām un aviobiļetēm, bet tagad uz nezināmu laiku ir iesaldēta arī par hokeja spēļu biļetēm samaksātā nauda. Šāds scenārijs izriet no biļešu oficiālā tirgotāja “Ticketcorner” oficiāli izsūtītās informācijas.

Oficiālais biļešu izplatītājs tiem, kuri iegādājušies biļetes uz pasaules čempionāta spēlēm, ir izsūtījis informāciju, ka čempionāts ir atlikts un lēmums par iespējamo jauno pasaules čempionāta grafiku tiks pieņems ne ātrāk kā Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) ikgadējā kongresā.

Biļetes turpina būt derīgas un tās nevar atgriezt. Līdz ar to nav iespējams atgūt arī par tām samaksāto naudu.

IIHF savā mājaslapā gan publicēja informāciju, ka čempionāts ir atcelts, tai pašā laikā norādot, ka turnīrs, iespējams, tiek pārcelts: “Šobrīd nevar noteikt, vai būs iespējams atlikt pasaules čempionātu uz vēlāku laiku - 2020. gadā, vai arī Cīrihe un Lozanna turnīru varētu rīkot 2021. gada maijā.

Minska Baltkrievijā un Rīga Latvijā jau ir apstiprinātas kā pilsētas 2021. gada IIHF pasaules čempionātam, kā arī Helsinki/Tampere Somijā 2022. gadā, un atlikšanas lēmums būtiski ietekmētu to gatavošanos. Tāpēc jebkurš lēmums par pārdali būtu jāizvirza un jāapspriež nākamajā IIHF ikgadējā kongresā.”

Par biļetēm IIHF norāda: “Biļešu atgriešanas politiku šobrīd nosaka 2020. gada IIHF hokeja pasaules čempionāta orgkomiteja. Šis process prasīs laiku, un tiklīdz biļešu atmaksas politika būs apstiprināta, fani saņems atjauninātu informāciju e-pastā.”

Tātad šobrīd biļešu nauda praktiski ir iesaldēta, turklāt, “Ticketcorner” un IIHF informācija atšķiras. Kopsaucējs ir tikai viens – šobrīd samaksāto naudu par biļetēm atgūt nav iespējams. Jāgaida kongress, kura norises laiku šobrīd pateikt arī nav iespējams.

“Esam ļoti vīlušies, ka hokeja čempionāts ir atcelts. Saprotam, ka par visu svarīgāka ir cilvēku veselība un dzīvība.

Taču tiešām nav skaidrs, kādēļ IIHF turpina vilkt gumiju ar biļešu jautājumu.

Neuzskatām, ka hokeja līdzjutējiem, kas ir samaksājuši krietnu naudu par biļetēm, būtu jābūt ķīlnieku lomā,” lsm.lv pauda sporta draugu klubs “Thunder”, kurā pārstāvēti Latvijas sporta līdzjutēji no daudzām pasaules valstīm.

Ilggadēja hokeja izlases atbalstītāja Ieva Nadziņa lsm.lv norādīja, ka, viņasprāt, IIHF šobrīd nerīkojas korekti pret faniem. Pirmkārt, informāciju par hokeja čempionātu IIHF solīja 17. martā, taču paziņojums par tā atcelšanu bija tikai 21. martā. Turklāt tagad notiek vārdu spēles ar “atcelts” un “pārcelts”. “Cilvēki tiek vazāti aiz deguna,” uzskata Nadziņa, piebilstot, ka domās jau laikam jānoraksta investētā nauda par biļetēm, bet, ja tā tiks atgriezta, tas būs patīkams pārsteigums.

Nadziņa lēš, ka biļetes pārdotas vismaz par 40 miljoniem Šveices franku, iespējams, pat vairāk, ņemot vērā, ka 2020.gada biļešu cenas uz čempionāta spēlēm bija dārgākās vēsturē. “Šobrīd sanāk, ka mēs, fani, sponsorējam Šveici,” neizpratnē bija ilggadējā hokeja līdzjutēja. Teorētiski būtu labi, ja tiešām čempionātu pārceltu uz gadu un derīgas būtu tās pašas biļetes, bet Nadziņai radās šaubas, vai to tehniski tiešām būtu iespējams nodrošināt. Turklāt virkne līdzjutēju jau tā ir zaudējuši naudu par naktsmītnēm un aviobiļetēm.

Viņasprāt, bija skaidrs, ka čempionāts bija jāatceļ arī, raugoties no sportiskā viedokļa, jo hokeja sezonas ir pārtrauktas, pārbaudes spēles atceltas, un hokejisti nebūtu gatavi turnīram.

Hokeja līdzjutēja Linda no Lielbritānijas pauda, ka šobrīd iecerētā čempionāta pārcelšana uz nezināmu laiku un biļešu naudas neatgriešana nav risinājums.  

“Daudzi zaudē darbus un ienākumus, un naudas paturēšana un pārcelšana tālāk nākotnē nav risinājums,”

Linda norādīja uz situāciju darba tirgū un sociālo neaizsargātību. Viņas paziņu lokā jau ir ģimenes, kuras palikušas bez iztikas līdzekļiem, paliekot bez darba Covid-19 izplatības un ieviesto ierobežojumu dēļ. Viņasprāt, iemaksātā nauda par biļetēm šajā gadījumā ir ļoti liels ieguldījums, kas šobrīd noderētu cilvēku finanšu problēmu risināšanai.

Pasaules čempionāts hokejā bija paredzēts no 8. līdz 24. maijam divās Šveices pilsētās Cīrihē un Lozannā. Latvijas hokeja valstsvienībai būtu jāspēlē Cīrihē, cīnoties ar Norvēģijas, Kazahstānas, Itālijas, Somijas, ASV, Šveices un Krievijas valstsvienībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti