Hokeja čempionāti Somijā no fanu viedokļa: Konservu bundžas un Latvijas alus krājumi

Pēdējā divdesmitgadē Somija trīs reizes ir bijusi pasaules čempionāta mājvieta Latvijas hokeja izlases līdzjutējiem. Vēl joprojām ir hokeja fani, kuri visai spilgti atceras gan uzdzīvi Turku 2003. gadā, gan burziņus 2013. gadā Helsinkos, gan arī nu jau papildinājuši savu piedzīvojumu atmiņu vācelīti ar 2022. gadu Tamperē.

Visos iepriekšminētajos čempionātos galvenais kopsaucējs ir "dārgi", bet neba tādēļ fani raudāja. Gan uz Turku un Helsinkiem, gan Tamperi Latvijas izlases līdzjutēji ir braukuši smagām somām, kurās līdzās hokeja atribūtikai bijušas saliktas gan konservu bundžas, gan arī pietiekami alkohola krājumi, lai būtu ar ko skalot kaklus skaļākai līdzjušanai tribīnēs.

2003. gads Turku

Lai arī Somijas mērogiem Turku ir gana liela pilsēta, hokejam tā bija par mazu. Proti, viesnīcu maz un dārgas, un daudzi izvēlējās dzīvot vismaz 60 kilometru rādiusā ap čempionāta norises vietu. Tādēļ tāda liela, kopēja tusiņa īsti nebija, jo kompānijas dzīvoja, kur kurais.

Konservi bija līdzi visiem, bet ne visiem konservu attaisāmie (tolaik vēl kārbām ērto gredzentiņu nebija), tādēļ augstā vērtē bija dāmas ar manikīra komplektiem. Tiesa gan, ne visas standziņas un šķēres izturēja konservu attaisīšanas smago misiju. Tāpat līdzi bija elektriskās tējkannas, kurās gauži labi varēja vārīt gan olas, gan desas.

Cita lieta bija alkohols. Visi zināja, ka Somija ir dārga, dzērieni nopērkami tikai specializētajos veikalos, kas latvietim parastajam stipri par dārgu. Bet tajā laikā rocība arī nebija tik plaša, un Eiropas Savienība nebija vēl savos apskāvienos uzņēmusi Latviju. Plauka un zēla izdoma. Un Somijas muitniekiem nemaz neienāca prātā, kādēļ daudziem līdzjutējiem somās ir automašīnu logu tīrīšanas līdzekļi. Pat tiem, kuri brauca ar autobusu…

2013. gads Helsinkos

Helsinki atšķirībā no mazpilsētām ir gana lieli, un arī viesnīcu bija daudz. Arī rocība vidējam latvietim bija cēlusies krietni, tādēļ dzīvošana līdzjutējiem bija pašā galvaspilsētā, bet dažādās viesnīcās un apartamentos. Turklāt čempionāta laikā arī naktsmītnes nebija lūkojušas paaugstināt cenas vairākkārt.

Tādēļ 2013. gads līdzjutējiem palicis atmiņā kā čempionāts, kur bija burziņš un bija jautri. Tajā gadā centrā bija arī latviešu krodziņš "Helsinku Baltie krekli" ar Normundu Jakušonoku un nu jau aizsaulē aizsaukto hokeja dziesmu leģendu Gunāru Meijeru. Latvieši varēja izdejoties kā traki, skalojot kaklus ar alu, kura cenas nemaz vairs nav tik ļoti palikušas atmiņā.

2022. gads Tamperē

Trīs gadu pārtraukums, ko raisīja pandēmija un tās dēļ ieviestie ierobežojumi, radīja bažas, ka hokeja pavasara trakums būs palicis tikai atmiņās. Bet izrādījās, ka latviešiem hokejs tomēr ir dvēselē. Ja pirms čempionāta prognozes liecināja, ka vismaz vienu spēli klātienē skatīsies ne vairāk kā pāris tūkstoši fanu, tagad jau var droši apgalvot, ka ne mazāk kā 4000 Latvijas hokeja līdzjutēju vismaz vienu dienu paviesojās Tamperē.

Sarunās ar LSM.lv ne viens vien atzina, ka lēmums pieņemts pēdējā brīdī, un daži patiešām atbrauca tikai un vienīgi uz vienu spēli. Bet tie, kuri ieradās vismaz uz trim mačiem, par sevi parūpējās jau laikus – atkal apritē bija konservi: gan šprotes, gan nēģi, gan meža gaļa, kā arī valūtas vērtē bija no Latvijas atvestais alus, jo visi taču zina, ka tas ir labākais.

Lai arī latviešu rocība ir cēlusies pēdējo 20 gadu laikā, daudzi izvēlējās dzīvot līdz pat 100 kilometru rādiusā ap Tamperi, tādēļ tā īstā sajūta radās tikai pirms spēlēm un pēc tām. Bet, kā sarunās ar faniem saprata LSM.lv, čempionāts Tamperē bija super!

Latvijas hokeja izlase dalību čempionātā jau ir noslēgusi. Uz dažām spēlēm fani vēl joprojām raugās dalītām jūtām, bet ir skaidrs, ka hokeja pavasara trakums pēc gada turpināsies!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

A grupa Punkti
Šveice
20
Vācija
16
Kanāda
15
Slovākija
12
Dānija
12
Francija
5
Kazahstāna
3
Itālija
1
B grupa Punkti
Somija
19
Zviedrija
18
Čehija
13
ASV
13
Latvija
8
Austrija
7
Norvēģija
5
Lielbritānija
1
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt