Rīta Panorāma

Koncerts uz ūdens ciklā "Liepaja Lake Music". Intervija ar Iritu Kalēju, Ralfu Eilandu

Rīta Panorāma

Latvijā rada inovatīvu augsnes uzlabotāju

Intervija ar Hokeja čempionāta orgkomitejas vadītāju Edgaru Bunci

Hokeja čempionāta orgkomitejas vadītājs Buncis: Situācija šobrīd ir neprognozējama

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Nemieri Baltkrievijā, vēl joprojām bīstamā situācija ar koronavīrusa Covid-19 izplatību – šie ir galvenie iemesli, kādēļ ik pa brīdim izskan viedokļi, ka ilgi gaidītais pasaules čempionāts hokejā, kam maijā jānotiek Minskā un Rīgā, varētu tikt arī atcelts. Protams, pastāv arī šāda varbūtība. Bet ir arī cita versija – tīri teorētiski nepieciešamības gadījuma Rīga būtu gatava uzņemt abas čempionāta apakšgrupas.

“Gribētos šobrīd izvairīties no politiskiem spriedelējumiem čempionāta sakarā, jo Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) nostāja ir skaidra – čempionāts notiks, ja būs droši,” sarunā ar LSM.lv atzina hokeja čempionāta orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis. Un šī drošība ir saistīta gan ar politiskajiem nemieriem, kas šobrīd notiek kaimiņvalstī, gan arī ar koronavīrusa izplatību.

Komandām un līdzjutējiem ir jābūt drošībā, pretējā gadījumā turnīrs tiks atcelts.

Šobrīd gan politiķu nostāja nav viennozīmīga jautājumā, vai Rīga tiešām var sadarboties ar Minsku hokeja čempionāta rīkošanā. Jāņem vērā, ka organizētājs ir IIHF, un tiesības organizēt čempionātu Rīga ar Minsku kopā izcīnīja 2017. gadā, kad balsojumā uzvarēja Somiju. Šobrīd sports mēģina distancēties no politikas, taču politiķi sportu ievelk savā retorikā.

Buncis sarunā ar LSM.lv uzsvēra, ka patiesībā tiek rīkoti divi dažādi turnīri – viens Baltkrievijā, viens Latvijā - un kopīgi tiem ir emblēma, nosaukums un turnīra datumi. Bet viss pārējais ir atšķirīgs – gan biļešu tirdzniecības politika, gan sponsoru piesaiste. Orgkomitejas vadītājs  norādīja, ka šobrīd, ja tiktu domāts par turnīra atcelšanu, būtu jāpadomā arī par tām nozarēm, kas čempionātu gaida, lai biznesā būtu kāds grūdiens – par viesnīcām, restorāniem, transporta pakalpojumu nodrošinātājiem. Ļoti daudziem cilvēkiem tiktu nodarīts pāri, ja forumu atceltu.

Turklāt, ja izdotos čempionāta laikā nopelnīt naudu, tā tiktu investēta jauniešu un bērnu hokejā, kas savukārt ļautu attīstīties hokejam, raugoties ilgtermiņā.

Notiekošais Baltkrievijā un epidemioloģiskā situācija gan varētu radīt bažas, ka daudzas valstis varētu atteikties doties uz Minsku. Buncis neizslēdz iespēju, ka šādi varētu rīkoties vairākas Eiropas valstis. Piemēram, no Kazahstānas jau tagad nevar izbraukt. Kas notiktu šādā situācijā?

Buncis uzsvēra, ka tīri teorētiski Rīga var uzņemt abas pasaules čempionāta apakšgrupas.

Viņaprāt, risinājumu var atrast, lai abas apakšgrupas spēlētu Rīgā, ņemot vērā 2006. gada pieredzi, kad “Skonto” stadions tika pārbūvēts par halli. Buncis uzsvēra, ka 15 gadi ir pagājuši, un ir modernāki risinājumi šai situācijai. Izaicinājums gan būtu to tehniski izdarīt, turklāt problēmas varētu sagādāt arī naktsmītnes. Lai gan, raugoties no naktsmītņu viedokļa, čempionāts notiks divas nedēļas vēlāk, nekā iepriekš plānots, un tas nozīmē, ka pajumtes došanā varētu iesaistīties arī kempingi.  

Vēl kā variants, ja Baltkrievija izstātos no spēles, būtu otras apakšgrupas spēļu nodrošināšana Baltijā – piemēram, Igaunijā vai Lietuvā, kur ledus halles atbilst prasībām.

Jau ziņots, ka 2021. gada pasaules čempionāts hokejā sāksies 21. maijā un risināsies līdz 6. jūnijam Minskā un Rīgā. Tieši Minskā notiks pusfināli un fināli. Latvija spēkosies ar Kanādu, Somiju, ASV, Vāciju, Norvēģiju, Itāliju un Kazahstānu, savukārt Minskā baltkrievi sacentīsies ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Šveici, Slovākiju, Dāniju un Lielbritāniju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti