Sadaļas Sadaļas

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Eiropas basketbola čempionāta kvalifikācijas «burbuli» Rīgā pārraudzīs Zane Jurjāne

Pasaules hokeja čempionāta rīkotājus Rīgā redzētais patīkami pārsteidz

Hokeja čempionāta organizators Rīgā: Bez drīza lēmuma Latvijas pozīcijas vājināsies

Starptautiskajai Hokeja federācijai (IIHF) ir atlikuši divi 2021.gada pasaules čempionāta rīkošanas varianti – Rīga turnīru uzņems viena pati vai kopā ar Slovākijas galvaspilsētu Bratislavu. Čempionāta rīkotāju Rīgā SIA „Hokeja akadēmija” vadītājs Edgars Buncis Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka Latvijas galvaspilsētā pabijusī IIHF delegācija ar redzēto bija ļoti apmierināta, tomēr laika trūkuma dēļ izredzes uz visa turnīra uzņemšanu pasliktināsies, ja federācija lēmuma pieņemšanu novilcinās ilgāk par februāra pirmo nedēļu.

IIHF prezidentam Renē Fāzelam ceturtdien sākas 10 dienu atvaļinājums, tādēļ sagaidāms, ka lēmumu par pasaules čempionātu tiks pieņemts līdz tam. IIHF delegācijai vizītē Rīgā bija jautājumi par Olimpisko sporta centru un tā pielāgošanu hokejam otrās ledus arēnas lomā, viesi palika gandarīti par redzēto.

Tā kā Rīgā jāveic gana vērienīgi darbi Olimpiskā centra arēnas pielāgošanā un līdz čempionāta sākumam atlicis vairs tikai nedaudz vairāk par 100 dienām, katra aizkavēšanās uzdevumu sarežģītu. Buncis lēš, ka

IIHF lēmums būtu nepieciešams ne vēlāk kā februāra pirmajā nedēļā. 

"Šī nedēļa ir pēdējais laiks, ja termiņš vēl pagarinās, mūsu pozīcijas Rīgā, iespējams, kļūs vājākas tieši laika trūkuma pēc," paskaidroja Buncis. Laiku kā viskritiskāko faktoru vietējie rīkotāji nosauca arī IIHF delegācijai. 

Bunci iepriecināja hokeja cilvēku viesošanās Rīgā IIHF delegācijas sastāvā. Viesiem Olimpiskā centra mērogi bija patīkams pārsteigums, ieraugot gana lielo ēku ar iespējām tribīņu ierīkošanai un televīzijai. IIHF partneru "Infront" televīzijas cilvēki jau piemeklējuši kabeļu pieslēgšanas vietas. 

Divās dienās Rīgā ar IIHF delegāciju tika izrunātas visas organizēšanas lietas – gan juridiskie jautājumi par jauno līgumu, gan tehniskas detaļas. Buncis uzskata, ka

Rīgai ir ļoti labas izredzes uzņemt visu čempionātu, jo  visas 16 komandas un personālu varētu izmitināt vienuviet viesnīcā "Latvija", un tas ir svarīgi epidemioloģiskajai drošībai. 

"Man gribas domāt, ka ļoti liela iespēja ir, ka tā ir Rīga un  viss čempionāts Rīgā," teica Buncis. "Rīkot burbulī, rast risinājumu 16 komandām un apkalpojošam personālam dzīvot vienā viesnīcā... tik lielas viesnīcas Eiropā nav daudzās pilsētās. Rīgā tāda ir viesnīca "Latvija", kas visiem parametriem atbilst. Tā ir ļoti būtiska un liela priekšrocība čempionāta organizēšanā."

Slovākijā ir jauna hokeja federācijas vadība, kam nav pieredzes pasaules čempionātu rīkošanā, un Buncis bažījas, kā veidosies sadarbība, ja IIHF nolems turnīru rīkot divās valstīs.

"Šobrīd īsti nav, ar ko slovāku pusē runāt par praktiskiem jautājumiem, tas nozīmē, ka gadījumā, ja būs lēmums – Rīga un Bratislava – tas būs vēl viens papildu izaicinājums tīri no organizatoriskā viedokļa. Mēs Latvijā strādājam ļoti aktīvi jau vairāk nekā gadu un gatavojamies jau kopš 2018. gada," sacīja Buncis.

Aigars Kalvītis par pasaules čempionātu RīgāInita Kresa-Katkovska
Tā kā pasaules čempionāta sākums paredzēts maija otrajā pusē, jārēķinās ar iespējamiem sarežģījumiem ledus sagatavošanā. Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis sarunā Latvijas Radio uzsvēra, ka

karstā laikā ledus kvalitāte ir jautājums arī lielās arēnās, taču tehniski visu var atrisināt. 
 

Rīga nebūtu pirmā pilsēta, kas pasaules čempionātam ierīkotu pagaidu ledus laukumu pielāgotā vietā.

IIHF prezidents Fāzels iepriekš Krievijas medijiem teica, ka federācijas padome lēmumu par pasaules čempionāta norises vietu varētu pieņemt pēc sanāksmes otrdien, 2. februārī. Padomes sēdē IIHF komisija ziņos par savu vizīti Rīgā. Fāzels gan neizslēdza iespēju, ka pēc informācijas uzklausīšanas un apspriešanas lēmuma pieņemšanu varētu atlikt līdz trešdienai. 

KONTEKSTS:

IIHF janvārī drošības apsvērumu dēļ atņēma Baltkrievijai pasaules čempionāta līdzrīkošanas tiesības. IIHF vēl jāpieņem nākamais lēmums, kur risināsies turnīrs.

Pasaules hokeja čempionāta norise ir plānota no 21. maija līdz 6. jūnijam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt