Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Vērienīgi stadioni Lietuvā un Igaunijā atstāj Latviju vienatnē tukšiniekos

"Zemgale/LLU" treneri Ābolu vilina rampu gaismas augsta līmeņa hokejā

HK «Zemgale» galvenais treneris Ābols: Rampu gaisma jau vēl vilina

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Hokeja sezona ir sākusies. Jauni izaicinājumi priekšā ne tikai Latvijas hokejistiem aiz okeāna, bet arī mājās. "Zemgale/LLU" šo sezonu aizvadīs ne vien Latvijā, bet arī Somijas otrajā spēcīgākajā līgā. Pusotra mēneša laikā jau aizvadītas 18 spēles. Vairāk par izaicinājumiem raidījumā "Sporta studija" atklāj komandas galvenais treneris Artis Ābols.

Hokeja klubs "Zemgale/LLU" un tā galvenais treneris Artis Ābols sākuši ceļojumu nezināmajā. Dalība Somijas pēc spēka otrajā līgā uzdod daudz jautājumu. Galvenais – kā apvienot dalību vairākos turnīros un izturēt smago grafiku.

Jau desmit gadi paskrējuši kopš brīža, kad Artis vadīja Rīgas "Dinamo", bet pirms diviem gadiem noslēgtais līgums ar "Zemgali" no šķietamas miera ostas aizvadījis bangojošā jūrā.

"Neviens no mums, sevišķi tagad, nevar ieskatīties nākotnē. Es arī esmu viens no tiem. Tik tālu es, protams, neredzēju, bet ir prieks, ka tā ir sanācis," norāda Artis, atbildot uz jautājumu, vai pirms diviem gadiem, noslēdzot līgumu ar "Zemgali", varēja iedomāties tādu sezonu.

"Es jau biju pirms tam – divus gadus "Dinamo" pēc "Ladas". Tad nāca piedāvājums no Jelgavas, un es nokļuvu Jelgavā. Es pie sevis tā domāju: "Nu, cik ilgi te Latvijas čempionātā tikai un vienīgi?" Godīgi sakot, tā rampu gaisma jau vēl vilina," atklāj Ābols.

Viņš neslēpj: "Man ir interesanti. Turklāt tas ir roku rokā ar to, ka esmu U-20 izlases galvenais treneris. Mums ir gados jauna komanda, jaunākā komanda līgā. Ir vairāki kandidāti braukšanai uz pasaules čempionātu, kas spēlēs decembrī U-20, tagad viņi spēlē "Zemgalē". Man ir interesanti."

Dienaskārtība galvenajam trenerim šobrīd neesot tik saspringta – lielākie izaicinājumi sāksies janvārī, kad būs jāaizvada astoņas spēles 12 dienās un visas izbraukumā ar kārtīgiem pārbraucieniem. "Tas grafiks ir tāds, ka divas dienas pēc kārtas, viena starpā, tad atkal divas spēles. Tad bija divas dienas starpā starp piekto un sesto spēli. Mēs paspējām atbraukt mājās uz pusotru dienu, tad atpakaļ pa nakti autobusā līdz Tallinai, prāmis, pusdienlaikā esam viesnīcā, pāris stundas puiši atpūšas un iet uz spēli."

Pusei komandas gan pie šādiem pārbraucieniem un režīma jāpierod – tas ir pirmo reizi dzīvē, bet tiem, kas iepriekš spēlējuši FK "Rīga", jau pierasts.

Runājot par Somijas līgu, Ābols norāda: "Laba, ātra līga, spēlē mūsdienīgu hokeju, sauksim to tā. Tas nav tipiski tāds, kā visi iedomājas, kāda bija spēle Latvija–Somija šopavasar. Tā bija tāda striķa vilkšana. Ir krietni aktīvāks hokejs. Jā, protams, arī viņi spēlē līdzīgi.

Ja nu ripa ir pazaudēta, tad pieci cilvēki vidus zonā mēdz būt, bet krietni mazāk, nekā tas ir Somijas izlases izpildījumā.

Gados jauna līga, bet tajā pat laikā tie visi somu puiši, kas tur ir, līdz šim ir nākuši profesionāli un apzināti. Viņu nākamais solis, protams, viņi skatās līgas virzienā."

"Zemgale" ir jaunākā komanda turnīrā. Ābols teic: "Visas ir diezgan jaunas, bet tajā pašā laikā kopā spēlē virknējumos, kur ir 2004. gadā dzimuši puiši, viņiem ir 18 gadi. Ja pretī nāk 24-gadīgi, tad tā ir starpība. Kā zināms, mums tomēr ir tā īpatnība Latvijas hokeja attīstībā, ka viena lieta ir ātrs un tehnisks, bet mēs neesam paši atlētiskākie un spēcīgākie. Tur tas izpaužas. Vēl vairāk tas izpaudās Somijā, kur laukumi ir dažnedažādi. Mēs spēlējām ar to pašu "Heinolu", ar ko mēs spēlējām pirmās divas spēles mājās, ko mēs uzvarējām. Mums ir mazākais laukums, viņiem ir 30 x 60 – Eiropas izmēra laukums. Tur tā slidošana iziet priekšplānā. Tur mums bija grūti."

Skeptiķi mēģina vilkt paralēles šim projektam ar HK "Rīga". Vai tomēr tas bija junioru hokejs, šis jau ir pieaugušo hokejs? Ābols teic: "To jau es vairākkārt, vēl esot "Dinamo" kā galvenais treneris, esmu teicis, ka šāda tipa komanda bija vitāli nepieciešama KHL laika "Dinamo", lai varētu attīstīties klubs un tie spēlētāji, kas ir uz robežas – spēlēt vai nespēlēt, tikt vai netikt sastāvā. Šī līga noteikti ir krietni spēcīgāka nekā MHL, jo šis ir pieaugušo hokejs."

"Zemgalei" jāaizvada 84 spēles regulārajā turnīrā, ja sasummē gan Latvijas virslīgu, gan Somijas "Mestis" līgu. Daudziem puišiem jāapvieno ceļojumi, mācības, treniņi un spēles. "Protams, mācības iet līdzi. Tas viņiem ir grūtāk, bet tā ir viņu izvēle, jo klubs dod iespēju un iespēju robežās arī palīdz, motivē mācīties. Skaidrs, ka spēlēt 100 spēles sezonā jauniešiem nav labākais veids.

Lai to spēlētāju attīstītu, viņam ir jābūt konkurētspējīgai līgai, kurā spēlēt, un kura tagad ir. 

Tajā pašā laikā ir jābūt laikam atpūsties un trenēties," norāda treneris.

""Zemgales" hokeja klubs ir spēris pirmo soli profesionāla hokeja virzienā. Vienā dienā jau viss nenotiek. Nav tādas iespējas, kādas bija, kad izveidoja atjaunoto "Dinamo". Tur bija viss un uzreiz, turklāt ļoti augstā līmenī. Šeit, protams, paralēles nav velkamas, bet viss nepieciešamais ir. Personāla ir krietni mazāk, bet, kā jau teicu, lēnu garu, un domāju, ka mēs lēnām augsim un nonāksim pie vēl augstāka līmeņa arī šajā ziņā," teic Ābols.

Komanda vēlas tikt līdz Somijas turnīra "play off". "Gribam. Protams, ka mēs cīnīsimies. Vai mēs tiksim – tas ir cits jautājums," norāda Ābols.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti