Krišs Lipsbergs

HK Hurbags intervija ar Jēkabu Rēdlihu pēc 2. trešdaļas

HK Mogo - HK Kurbads. Videoapskats

HK «Mogo» hokejisti pagarinājumā trešo reizi izcīna Latvijas kausu

HK "Mogo" hokejisti Latvijas kausa finālā otrdien "Arēnā Rīga" sev ierasti atguvās pēc nonākšanas zaudētājos un pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja HK "Kurbads" vienību, trešo gadu pēc kārtas kļūstot par trofejas īpašniekiem.

"Kurbads" pirmajā trešdaļā ieguva divu vārtu pārsvaru, ko noturēt nespēja, un pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 2:2. Abus vārtus pamatlaikā uzvarētājiem guva Juris Ziemiņš.

Vladimirs Mamonovs iemet uzvaras vārtus

Savukārt pagarinājumā "Mogo" uzvaru nodrošināja Vladimira Mamonova precīzais metiens.

Kriša Lipsberga intervija

HK "Mogo" kapteinis Krišs Lipsbergs intervijā Latvijas Televīzijā pēc uzvaras atzina, ka piepildījās tāds pats scenārijs ar atspēlēšanos kā pirms gada. Uzvaru nodrošināja lielāka aktivitāte mača beigās, piebilda kapteinis.

HK "Kurbads" atklāj rezultātu

Izmantots lielais skaitliskais vairākums jau trešajā minūtē ļāva "Kurbadam" atklāt rezultātu - Juris Upītis ilgāku saspēli noslēdza ar metienu tukšos vārtos.

Jānis Straupe panāk "Kurbadam" 2:0

Līdz perioda beigām "Kurbada" pārsvaru divkāršoja Jānis Straupe, paspējot iesist tīklā Henrija Anča vārtu priekšā palikušo ripu. Tiesneši vārtu guvumu gan ieskaitīja tikai pēc video caurskatīšanas.

Toma Bluka intervija

"Kurbada" kapteinis Toms Bluks pirmajā pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komandā jau pirms spēles rēķinājās ar smagu maču. HK "Mogo" spēles sākumā centās sevi fiziski apliecināt, taču tas izvērtās par labu pretiniekiem, sacīja Bluks. Kapteinis bija pārliecināts, ka jāizpilda viss plānotais, un mērķi tad izdosies sasniegt. Viņš arī piebilda, ka nedrīkst pelnīt noraidījumus, jo pretinieku uzbrukumi ir reti, bet ļoti bīstami.

Jāņa Matuļa intervija

Savukārt hokeja apskatnieks Jānis Matulis pārtraukumā atzina, ka nesteigtos solīt uzvaru "Kurbadam", neraugoties uz divu vārtu pārsvaru.

Juris Ziemiņš samazina rezultāta starpību

Bluka vārdiem gan nebija lemts piepildīties. Par sitienu pretiniekam otrajā periodā līdz spēles beigām noraidīja Mārtiņu Poreju, kas HK "Mogo" nodrošināja iespēju piecas minūtes spēlēt vairākumā. Vienus vārtus iedzinējiem tas palīdzēja atgūt pēc Jura Ziemiņa metiena.

Jura Ziemiņa intervija

Ziemiņš otrajā pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka pretinieku piecminūšu noraidījums deva "Mogo" jaunu elpu un ļāva atgriezties spēlē. Viņš uzsvēra, ka jāturpina aktīvi spēlēt.

Ērika Miļuna intervija

HK "Pirzma" galvenais treneris Ēriks Miļuns pēc otrās trešdaļas atzina, ka laukumā tiekas divas spēkos līdzvērtīgas komandas, un spēle ir ļoti skatāma.

Juris Ziemiņš panāk 2:2

Trešā perioda sākumā Ziemiņš atrada "Kurbada" vārtsarga Ulda Čalpas nepiesegtu vārtu stūri un atjaunoja neizšķirtu.

Abas komandas pēdējā trešdaļā piedomāja par savu vārtu drošību. Mazliet aktīvāk galotnē nospēlēja "Kurbads" un nodrošināja iespēju spēlēt vairākumā arī pagarinājuma sākumā.

Jēkaba Rēdliha intervija

"Kurbada" aizsargs Jēkabs Rēdlihs pēc pamatlaika beigām intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komandai jāspēlē disciplinēti, vajadzīgi vieni gūti vārti, un uzvara būs rokā. Komanda uz to koncentrējas, viņš piebilda.

Pagarinājumā "Kurbads" vairākumu nerealizēja, bet 10.minūtē nenosargāja savu vārtu priekšu un Mamonovs no tuvas distances guva vārtus, kas bija kausa vērtē.

Toma Bluka intervija pēc spēles

Bluks pēc zaudējuma ar rūgtumu atzina, ka komandai bija jānospēlē akurātāk pagarinājumā.

Iepriekšējās divas reizes Latvijas kausa finālā triumfēja “Mogo”, abās reizēs uzvarēja tieši „Kurbadu” un pamanījās abos mačos atspēlēties no nelabvēlīga rezultāta.