HK «Liepāja» hokejisti revanšējas un panāk izlīdzinājumu finālsērijā

Māra Diļevkas vārtu guvums pēdējā minūtē mājiniekiem HK "Liepāja" trešdien nodrošināja uzvaru 3:2 pret HK "Kurbads" hokejistiem un atjaunoja neizšķirtu Latvijas čempionāta zelta finālsērijā. Sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām rezultāts kļuva 1:1.

Abas komandas pamatlaikā pa reizei atspēlēja vienu vārtu deficītu, bet 41 sekundi pirms mača beigām Diļevka izšķīra cīņas iznākumu par labu Liepājas klubam. Pēc uzvaras Diļevka Latvijas Televīzijā atzina, ka pats uzreiz nenoticēja, ka izdevies gūt vārtus, bet visus nopelnus viņš veltīja Bruno Zabim par teicamu piespēli.

Gluži kā pirmajā finālspēlē HK "Kurbads" iemeta ātrus vārtus trešdaļas sākumā, turklāt rezultatīvi nospēlēja mazākumā, kad tuvējā augšējā stūrī trāpīja Toms Hartmanis. Taču ar to līdzības ar pirmo spēli beidzās, jo nostiprināties vadībā viesi nespēja. Vēl līdz perioda vidum Guntis Pujāts un Kārlis Liepiņš vairākumā nodrošināja 2:1 pārsvaru liepājniekiem. Turklāt HK "Kurbads" palika bez Aleksandra Kerča juniora, kuru par dūrienu ar nūju noraidīja līdz spēles beigām.

Liepājas komandas aizsargs Guntis Pujāts pēc pirmā perioda Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka atšķirībā no pirmās spēles mājinieki jau mača sākumā bija gatavi cīņai, un ātri ielaistie vārti noskaņojumā neko nemainīja.

HK "Kurbads" enerģija otrajā trešdaļā gan ļāva viesiem pastāvīgi apdraudēt Vadima Miščuka vārtus, bet rezultāts nemainījās. Perioda beigās aktīvāki jau bija laukuma saimnieki, taču arī viņiem tikt pie vārtu guvuma neizdevās.

Viesu vienības aizsargs Renārs Valters atzina, ka HK "Kurbads" labi sāka otro trešdaļu, bet vēlāk par daudz aizrāvās ar individuālu spēli un pieļāva kļūdas, tādēļ perioda beigas nācās pavadīt savā zonā.

Izlīdzinājumu HK "Kurbads" spēja panākt sešas minūtes pirms trešā perioda beigām, kad Juris Štāls vārtu priekšā teicami izmantoja Aleksandra Macijevska precīzu piespēli. Taču Liepājas līdzjutējus iepriecināja Diļevka, kurš no aizvārtes saņēma Zabja piespēli un bez kavēšanās raidīja ripu vārtos.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē otrdien Liepājā ar 5:3 uzvarēja HK "Kurbads".

Cīņu par titulu pretendenti turpinās ar divām spēlēm Ogrē sestdien un svētdien. Arī šos mačus tāpat kā fināla turpmākās spēles tiešraidē rādīs LTV7. Čempionu zelta ieguvējus sērijā noskaidros ne vēlāk kā 9.aprīlī.

Savukārt cīņā par bronzu HK "Prizma" trešdien Piņķos ar 2:0 pieveica pērnos čempionus HK "Mogo" un sērijā par 3.vietu rezultāts kļuva 1:1. Lai nopelnītu bronzas medaļas, sērijā vajadzīgas trīs uzvaras.