HK «Liepāja» hokejisti pagarinājumā izcīna Latvijas čempionu titulu

Regulārās sezonas spēcīgākais klubs HK "Liepāja" sestdien mājās ar uzvaru 4:3 pagarinājumā finālsērijas izšķirošajā septītajā spēlē pār HK "Kurbads" hokejistiem nodrošināja Latvijas čempionu titulu. HK "Kurbads" atspēlēja trīs vārtu deficītu un neizšķirtu atjaunoja 29 sekundes pirms pamatlaika beigām, taču liepājniekiem pagarinājuma trešajā minūtē uzvaras vārtus guva Bruno Zabis.

Sērijā līdz četrām uzvarām HK "Liepāja" hokejisti bija pārāki ar 4:3. Sudraba medaļnieki HK "Kurbads" sērijā atspēlējās no 1:3 deficīta, tomēr arī šoreiz palika bez čempionu kausa.

Septiņas spēles ilgušajai finālsērijai punktu pielika Liepājas komandas kapteinis pēdējā mačā Zabis, pie kura ripa atlēca tukšu vārtu priekšā. Pēc uzvaras Zabis Latvijas Televīzijā teica, ka galvenais mērķis - izcīnīt zeltu - ir sasniegts.

Atšķirībā no fināla iepriekšējām spēlēm liepājnieki pārliecinošāk nospēlēja pirmajā trešdaļā un ieguva 3:0 pārsvaru. Jau otrajā minūtē vārtu priekšā pie atlēkušās ripas ērti tika Egils Kalns un atklāja rezultātu, bet perioda vidū pēc Ralfa Grīnberga metiena ripa ceļu viesu vārtos atrada pēc rikošeta no spēlētājiem vārtu priekšā.

Pēc otro vārtu zaudējuma Uldi Čalpu HK "Kurbads" vārtos aizstāja Guntars Reiss, taču nospēlēja nepārliecinoši un trešdaļas izskaņā nenoturēja ripu pēc Bruno Zabja patāla metiena. Pēc pārtraukuma vārtos atgriezās Čalpa.

HK "Liepāja" aizsargs Grīnbergs pēc pirmā perioda Latvijas Televīzijā sacīja, ka komanda nevar pievilt savus līdzjutējus tribīnēs. Veiksmīgo spēles sākumu viņš izskaidroja arī ar labāku noskaņošanos izšķirošajai cīņai.

Toties otro trešdaļu veiksmīgāk aizvadīja viesi un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. HK "Kurbads" spēlējot mazākumā, vienatnē pret vārtiem izrāvās Gatis Gricinskis un apspēlēja vārtsargu Vadimu Miščuku. Turpretim priekšpēdējā sekundē pirms pārtraukuma Aleksandra Macijevska metienu no zonas vidus Jura Štāla nosegtais Miščuks nespēja tvert.

HK "Kurbads" kapteinis Toms Bluks pēc otrās trešdaļas sacīja, ka komanda spēli sāka pārāk mierīgi un tai neizdevās pamosties. Taču divi gūti vārti cīņassparu uzlabojuši.

Viesi agresīvāk darbojās pēdējās trešdaļas sākumā un dažbrīd tikai veiksme palīdzēja liepājniekiem nosargāt vārtus. HK "Kurbads" pastāvīgi uzbruka un mājinieki centās noturēt aizsardzību, taču kļūdījās pusminūti pirms pamatlaika beigām, kad pie vārtiem nepieskatīts palika Toms Hartmanis.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans Latvijas Televīzijā atzina, ka šosezon risinājās vislabākais fināls Latvijas čempionātu vēsturē. Viņš ir patīkami pārsteigts par čempionāta kvalitāti, taču LHF budžets nav pietiekams, lai uzvarētājiem izmaksātu prēmijas. Lipmans gan pieļāva iespēju, ka situācija LHF finanšu izvērtējumā vēl varētu mainīties.

Fināla pirmajā spēlē Liepājā uzvarēja HK "Kurbads" (5:3), bet nākamajās trijās cīņās pārāki bija liepājnieki (3:2, 4:2, 6:4) un sērijā panāca 3:1 pārsvaru. Nonākuši bezdibeņa priekšā, HK "Kurbads" pārliecinoši uzvarēja piektajā (5:1) un sestajā spēlē (5:2), panākot sērijā izlīdzinājumu. Tādēļ uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešama izšķirošā septītā spēle, kas Latvijas virslīgas finālā notika pirmoreiz.

Jau vēstīts, ka bronzas medaļas nodrošināja pērnie čempioni HK "Mogo", kas sērijā par 3.vietu ar 3:1 uzvarēja HK "Prizma" hokejistus.