HK «Liepāja» hokejisti finālsēriju turpinās bez diskvalificētā kapteiņa Korņilova

"Liepājas" komandai Latvijas hokeja virslīgas finālsērijas turpinājumā būs jāiztiek bez komandas kapteiņa Dmitrija Korņilova, kurš par kaušanos sērijas piektajā spēlē saņēmis divu spēļu diskvalifikāciju, trešdien vēstīja Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Finālsērijā līdz četrām uzvarām "Liepāja" duelī ar Ogres "Kurbadu" ir vadībā ar 3-2, taču otrdien pamatturnīra labākā vienība savā laukumā cieta zaudējumu ar 1:5.

Trešā perioda vidū laukumā izcēlās asumi, kad par kautiņu līdz mača beigām tika noraidīts "Liepājas" kapteinis Korņilovs, kurš ļoti emocionāli centās izskaidroties ar pretiniekiem. Tā kā Korņilovam šis nebija pirmais 5+20 minūšu noraidījums sezonā, viņam nākamās divas spēles būs jāizlaiž. Hokejista rīcību izvērtēs arī LHF Disciplinārā komiteja, kas uzbrucējam var piespriest arī papildu sankcijas.

Korņilovs šosezon jau saņēma piecu spēļu diskvalifikāciju par pārkāpumu regulārā čempionāta 5.marta cīņā pret "Kurbadu".

Otrdien līdz spēles beigām tika noraidīts arī "Kurbada" hokejists Viktors Jasjonis, bet Mārtiņš Grundmanis saņēma desmit minūšu sodu. Jasjonim šis bija pirmais lielais sods sezonā, bet Grundmanis pie desmit minūšu soda tika otro reizi, tāpēc abi varēs piedalīties sērijas sestajā spēlē, kas ceturtdien notiks Ogrē.

Jau ziņots, ka finālsēriju ar uzvaru 5:3 viesos sāka "Kurbads", bet nākamajos trīs mačos triumfēja liepājnieki. Otrajā spēlē "Liepāja" savā laukumā uzvarēja ar 3:2, bet pēc tam divās spēlēs Ogrē svinēja panākumus ar 4:2 un 6:4. Svētdien sērijas ceturtajā cīņā "Liepāja" pēc pirmā perioda atradās iedzinējos ar 1:3, taču otrajā trešdaļā pārņēma iniciatīvu, guva trīs vārtus un beigās svinēja uzvaru. Savukārt piektajā mačā "Kurbads" spēli sāka ļoti aktīvi, līdz cīņas vidum panākot 4:0 savā labā, šoreiz pārsvaru arī nosargājot.

"Liepājas" komanda, kopš izjuka "Liepājas metalurga" vienība, pirmo reizi spēlē Latvijas čempionāta finālā, savukārt "Kurbads" izšķirošajās spēlēs piedalās trešo gadu pēc kārtas, taču pie zelta medaļām komandai tā arī nav izdevies tikt.

Regulārajā čempionātā labākā komanda bija "Liepāja", kas 30 mačos izcīnīja 70 punktus, par trim punktiem atpalika "Mogo", bet vēl par diviem punktiem mazāk sakrāja "Kurbads".

Latvijas hokeja čempionātam šī ir jubilejas - 80. - sezona.

Iepriekšējā sezonā triumfēja "Mogo" hokejisti, finālsērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 pārspējot "Kurbadu".