HK «Kurbads» hokejisti saplosa pretiniekus Liepājā un saglabā cerības uz zeltu

HK "Kurbads" ar pārliecinošu uzvaru 5:1 emocijām bagātā spēlē viesos pret HK "Liepāja" hokejistiem otrdien samazināja pretinieku pārsvaru Latvijas čempionāta finālsērijā par pirmo vietu. Sērijā līdz četrām uzvarām liepājnieki arvien ir vadībā ar 3:2 un saglabā izredzes nākamajā spēlē nodrošināt čempionu titulu.

Pirmajās divās trešdaļās HK "Kurbads" iemeta pa diviem vārtiem un panāktais prāvais pārsvars neatstāja daudz izredžu liepājniekiem, kam jācer uz nākamo spēli ceturtdien Ogrē. HK "Kurbads" aizsargs Krišs Grundmanis cīņas noslēgumā pastāstīja, ka hokejisti iepriekš sapulcējās un izrunāja, ko darīt situācijā, kad komanda sērijā ir bezdibeņa malā.

Liepājnieku centieni aktīvi sākt spēli un daudz mest pa vārtiem mājiniekiem tikt pie vārtu guvuma nepalīdzēja, toties HK "Kurbads" uzbrucējs Emīls Potāpovs pirmās trešdaļas vidū saņēma ripu vārtu priekšā un trāpīja augšējā stūrī, gūstot vārtus savā pirmajā spēlē finālsērijā. Līdz pārtraukumam Aleksandrs Macijevskis ar precīzu metienu no tuvas distances viesu pārsvaru divkāršoja.

Potāpovs pārtraukumā Latvijas Televīzijas pastāstīja, ka uzdevums bija spēlēt aktīvi un neļaut pretinieku līderiem izvērsties.

Atšķirībā no iepriekšējām spēlēm HK "Kurbads" veiksmīgi aizvadīja arī otro trešdaļu. Vēl līdz perioda vidum viesi izslidoja trijatā pret vienu aizsargu, bet Aleksandrs Kerčs juniors izšķīrās mest pats un nekļūdījās. Trīs minūtes vēlāk Edgars Adamovičs ar tālu un precīzu plaukstas metienu panāca jau 4:0. Trešdaļas beigās viesi gan pieļāva kļūdu spēlētāju nomaiņā un Romāns Ņekļudovs vienus vārtus mājiniekiem atguva.

Ņekļudovs pārtraukumā sacīja, ka Liepājas komandā pirms spēles bija par daudz emociju, tādēļ spēlētāji pārdeguši un mača sākums neizdevās.

Pēdējā trešdaļā ilgstoši nemainījās rezultāts, taču uzplaiksnīja asumi, īpaši izceļoties Liepājas komandas kapteinim Dmitrijam Korņilovam, kuru noraidīja līdz spēles beigām. Spēles beigas ģērbtuvēs sagaidīja arī HK "Kurbads" spēlētājs Viktors Jasjonis.

Pēdējās liepājnieku cerības izdzēsa Jānis Straupe, iemetot Vadima Miščuka vārtos piekto ripu.

Fināla pirmajā spēlē pirms nedēļas Liepājā uzvarēja HK "Kurbads" (5:3), bet nākamajās trijās cīņās pārāki bija liepājnieki (3:2, 4:2, 6:4) un sērijā panāca 3:1 pārsvaru.

Cīņa par zeltu turpināsies sestajā spēlē Ogrē, un arī tā tiešraidē būs redzama LTV7. Zelta godalgu ieguvējus noskaidros ne vēlāk kā sestdien, kad vajadzības gadījumā paredzēta septītā spēle.

Jau vēstīts, ka bronzas medaļas nodrošināja pērnie čempioni HK "Mogo", kas sērijā par 3.vietu ar 3:1 uzvarēja HK "Prizma" hokejistus.