HK «Kurbads» hokejisti nodrošina dalību Kontinentālā kausa nākamajā kārtā

Latvijas čempionvienība HK "Kurbads" sestdien ar 8:1 savā laukumā pārspēja Ukrainas čempionus HC "Donbass" Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa turnīrā un nodrošināja dalību trofejas izcīņas nākamajā grupu kārtā, liecina rīkotāju informācija.

Turnīra tabulā Latvijas klubu teorētiski vēl var panākt Polijas vai Ukrainas komanda, taču uzvaras savstarpējās spēlēs augstāku pozīciju jebkurā gadījumā nodrošinās HK "Kurbads". Pēdējās spēles grupā notiks svētdien.

HK "Kurbads" pret Ukrainas klubu tika pie drošas uzvaras, kuras izcīnīšanai daļu enerģijas komanda varbūt pat pietaupīja. Pa diviem vārtiem guva Martins Lavrovs un Mārtiņš Cipulis.

Lavrova divi individuāli reidi līdz Bogdana Djačenko vārtiem pirmajā trešdaļā nodrošināja 2:0. Turklāt abi vārtu guvumi bija spoguļattēlā gandrīz identiski, uzbrucējam izslidojot labā pozīcijā vārtu priekšā, tikai katru reizi no savas puses. Pēc pārtraukuma rezultatīvs skaitliskajā vairākumā bija Mārtiņš Gipters, perioda vidū Cipulis no tuvas distances panāca jau 4:0, bet piekto vārtu guvumu vairākumā nodrošināja Sandis Zolmanis.

Vitālijs Ļaļka viesiem vienus vārtus otrajā periodā vēl atguva, taču Gatis Gricinskis līdz pēdējam pārtraukumam atjaunoja piecu vārtu pārsvaru. Mājinieku uzvaru jo pārliecinošāku pēdējā trešdaļā padarīja Cipuļa un Deivida Sarkaņa precīzie metieni.

Pirmajā spēlē galvenā trenera Aleksandra Macijevska vadītais HK "Kurbads" uzvarēja Polijas vicečempionus "GKS Tychy" (5:2), kas sestdien ar 11:0 pārspēja Igaunijas čempionvienību Narvas PSK. Grupas turnīra noslēgumā HK "Kurbads" svētdien vēl spēlēs pret Narvas komandu, kas līdzšinējos divos mačos Rīgā zaudēja.

Apļa izspēlē grupas četras komandas noskaidro uzvarētāju, kas mēnesi vēlāk jau nākamajā kārtā Dānijā pret mājiniekiem "Rungsted Ishockey", Lielbritānijas klubu "Sheffield Steelers" un Minskas "Junostj" no Baltkrievijas cīnīsies par vietu četru komandu finālā.