HK «Kurbads» hokejisti ar uzvaru sāk finālsēriju Liepājā

Latvijas hokeja čempionāta zelta finālsērijas pirmajā spēlē HK "Kurbads" otrdien viesos ar 5:3 uzvarēja virslīgas regulārās sezonas spēcīgāko klubu HK "Liepāja" un spēra pirmo soli pretim zelta godalgām. Lai kļūtu par valsts čempioniem, finālsērijā jāgūst četras uzvaras.

Pēc iekrāta 3:0 pārsvara HK "Kurbads" ielaida divus vārtus, tomēr pēc necilāka snieguma otrajā trešdaļā spēja atgūties un trešajā periodā nostiprināja uzvaru. Uzvarētāju kapteinis Toms Bluks pēc panākuma Latvijas Televīzijā atzina, ka sperts tikai pirmais solis. Viņš bija gandarīts, ka komanda spēja saņemties pēc diviem ielaistajiem vārtiem, kas atjaunoja Liepājas kluba cerības uz uzvaru.

Liepājnieki ātri ielaida vārtus un pirmajā trešdaļā neko neiespēja pret agresīvi noskaņotajiem pretiniekiem, kas aktīvi darbojās gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, liedzot laukuma saimniekiem izveidot organizētus uzbrukumus. Rezultātu jau otrajā minūtē atklāja Aleksandrs Macijevskis, bet Juris Štāls realizēja soda metienu un 14.minūtē rezultāts kļuva 2:0. Vēl vienu teicamu iespēju līdz pārtraukumam HK "Kurbads" neizmantoja, kad izslidoja divatā pret Vadimu Miščuku, taču Rihards Remiņš vārtsargu nepārspēja.

Vārtus guvušais Štāls pārtraukumā pastāstīja, ka komanda ar aktīvu spēli spēj panākt vajadzīgo rezultātu, bet pretinieks pirms sērijas sākuma tika pamatīgi izpētīts.

Tikpat veiksmīgi HK "Kurbads" sāka otro trešdaļu - Artjoms Karkotskis iemeta trešos vārtus, taču tupinājumā viesiem tik labi vairs neklājās. Nepilnu minūti vēlāk "Kurbada" vārtu priekšā atsisto ripu tīklā raidīja Edgars Beizaks, un arvien vairāk ripa bija liepājnieku pārziņā. Laukuma saimnieki gan neizmantoja lielo skaitlisko vairākumu un elegantu Bruno Zabja izgājienu vienam pret vienu ar vārtsargu Uldi Čalpu, tomēr spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, kad cīņā vārtu priekšā precīzs bija Vjačeslavs Minajevs.

HK "Liepāja" uzbrucējs Klāvs Plānics otrajā pārtraukumā atzina, ka pretinieku aktivitāte spēles sākumā bija negaidīta, taču vēlāk mājinieki sasparojās un fiziskā spēlē atguva enerģiju.

Arī trešo periodu HK "Kurbads" sāka ar ātriem vārtiem - Miščuks atsita ripu, ko no vārtu priekšas nekavējoties zem pārliktņa iemeta Remiņš. Trīs vārtu pārsvaru viesiem vēl līdz trešdaļas vidum atjaunoja Aleksandrs Kerčs juniors un HK "Kurbads" turpināja spēlēt aktīvi, kliedējot bažas, ka komandai varētu pietrūkt spēja mača otrajai pusei. Aldis Āboliņš vēl mājiniekiem realizēja vairākumu, bet atlikušajās piecās minūtēs Liepājas klubs neko vairs neiespēja.

Nākamo spēli titula pretendenti aizvadīs jau trešdien, kad spēle Liepājā sāksies plkst. 20. Arī šo maču  tāpat kā fināla turpmākās spēles tiešraidē rādīs LTV7.

Pērnās sezonas čempioni HK "Mogo" otrdien Piņķos ar 3:1 uzvarēja HK "Prizma" vienību pirmajā spēlē sērijā par 3.vietu. Lai nopelnītu bronzas medaļas, sērijā jātiek pie trim uzvarām. Cerības aizstāvēt titulu HK "Mogo" liedza zaudējums pusfinālā HK "Kurbads" hokejistiem, kuri revanšējās par zaudējumu pirms gada finālā.

Čempiona titula ieguvējus finālsērijā noskaidros ne vēlāk kā 9.aprīlī.