HK «Kurbads» finālā sper pirmo soli pretim Latvijas hokeja čempionu titulam

HK "Kurbads" hokejisti svētdien Piņķos ar 5:2 uzvarēja HK "Mogo" vienību Latvijas virslīgas finālsērijas pirmajā spēlē, liecina organizatoru informācija. Čempionu titulu iegūs komanda, kas sērijā izcīnīs četras uzvaras.

Uzvarētājiem divus vārtus guva Edgars Brancis. Sērija turpināsies Piņķos ar otro spēli pirmdien.

Fināla pirmajā cīņā rezultatīvs bija spēles sākums, jo sešās minūtēs tika gūti trīs vārti. Mājiniekus vadībā izvirzīja Rūdolfs Prūsis, tomēr HK "Kurbads" atbildēja ar Branča un Jāņa Straupes precīziem metieniem. Pārmaiņus vētraini uzbrukumi otrā perioda sākumā izdevās abām komandām, līdz Gatis Gricinskis realizēja skaitlisko vairākumu un rezultāts kļuva 3:1. Līdz pārtraukumam Brancis vēl izmantoja mājinieku vārtsarga Henrija Anča kļūdu izgājienā no vārtiem un trāpīja vārtu augšējā stūrī.

Anču vārtos aizstāja Renārs Kazanovs un HK "Mogo" sparīgi centās atspēlēties. Pēdējās trešdaļas vidū Vladimirs Mamonovs izmantoja lielo skaitlisko pārsvaru un rezultāta starpību samazināja. HK "Mogo" turpināja uzbrukt, taču iekrita aizsardzībā un Toms Zeltiņš trīs minūtes pirms spēles beigām ar piekto vārtu guvumu liedza pretiniekiem pēdējās cerības.

Pusfinālu zaudētāji HK "Liepāja" un "Zemgale/LLU" pirmdien Liepājā aizvadīs pirmo spēli sērijā līdz trim uzvarām cīņā par bronzas medaļām.