Gudļevskis tiek pieteikts Stenlija kausa mačam; «Lightning» konferences finālu sāk ar uzvaru

Latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis piektdien tika pieteikts Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas mačam, bet viņa pārstāvētā Tampabejas "Lightning" ar uzvaru sāka Austrumu konferences finālu.

Pirmajā mačā "Lightning" izbraukumā ar 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) pārspēja Pitsburgas "Penguins", sērijā līdz četriem panākumiem izvirzoties vadībā ar 1-0.

Šajā spēlē jau pirmajā trešdaļā savainojumu guva "Lightning" pamatvārtsargs Bens Bišops, kurš iepriekš bija aizvadījis visas komandas spēles šajā Stenlija kausa izcīņā. Amerikānis iedzīvojās ķermeņa apakšdaļas savainojumā, kā rezultātā viņa vietu vārtos ieņēma rezerves vārtsargs krievs Andrejs Vasiļevskis.

Savukārt "Lightning" otrais vārtsargs Gudļevskis līdz ar to tika pieteikts mačam un šīs spēles atlikušo daļu viņš noraudzījās no rezervistu soliņa. Bet Vasiļevskis šajā mačā atvairīja 24 no 25 pretinieku metieniem.

Mača gaitā Tampabejas vienība izvirzījās vadībā ar 3:0, kad pa vārtiem guva Raiens Kelehens, Ondržejs Palāts un Džonatans Druēns.

Tomēr spēles 40.minūtē mājinieki no Pitsburgas guva arī goda vārtus, kad to paveica Patriks Hornkvists.

Šīs sērijas nākamais mačs notiks otrdien Pitsburgā.

Pagaidām nav zināms, vai Bišops spēs atgriezties laukumā sērijas otrajā mačā. Stenlija kausa izcīņā viņš šogad 11 spēlēs vidēji ielaidis 1,86 ripas un atvairījis 93,9% pretinieku metienu.

Jau ziņots, ka Rietumu konferences fināla duelī cīnīsies Sanhosē "Sharks" un Sentluisas "Blues". Šī sērija sāksies pirmdien.