Ģirts Ankipāns: Pietrūka ticības saviem spēkiem

Ģirts Ankipāns savu hokejista karjeru sāka 1991. gadā, no 1995. gada aizstāvēja Latvijas godu, spēlējot junioru izlasē, un līdz pat 2013. gadam stiprināja Latvijas valstsvienības uzbrukumu. Nu viņš ir treneris – gan Pētera Skudras palīgs Ņižņijnovgorodas “Torpedo” vienībā, gan arī Leonīda Beresņeva palīgs Latvijas izlasē.

Nule atgriezies no pasaules čempionāta Maskavā, kur Latvijas izlase ierindojās 13. vietā, Ankipāns LTV raidījumā "Sporta studija"  atklāja, ka kopumā pats izlases spēles saturs apmierinājis, izņemot pēdējo spēli, kad Latvijas hokejisti piekāpās Norvēģijas valstsvienībai. “Pēdējā spēle sabojāja iespaidu,” atklāja treneris.  

Viņš neslēpa, ka šajā čempionātā piedzīvoti vairāki sarūgtinājumi – zaudējums papildlaikā Čehijas izlasei, spēles pret Šveices un Dānijas izlasēm. Zaudējums pret Zviedrijas izlasi, kas Latvijas hokejisti piekāpās pēcspēles metienos – to Ankipāns raksturoja kā kļūdu, kuru nevar pārmest, bet spēlē pret Čehiju zaudēja komanda.

Šis bija gads, kad 13. vieta šķiet pārāk zems novērtējums Latvijas izlases sniegumam pasaules čempionātā. Taču, kā norādīja Ankipāns, tāda šobrīd ir Latvijas izlases vieta, un no tās ir jāatsperas.

“Nedaudz pietrūka ticības sev, pārliecības par saviem spēkiem,” iemeslus, kādēļ izlase ierindojās tikai 13. vietā, raksturoja Ankipāns.

“Mums tas bija pirmais gads kā treneriem izlasē. Arī komanda bija jauna – daudz jaunu spēlētāju. Tas kolektīvs lēnām veidojas. Nākotnē labs pamats optimismam,” pauda Ankipāns.

Treneris uzsvēra, ka komandā bijusi ļoti laba ķīmija, un viņš ir pateicīgs čaļiem, ka viņi labi uztvēra prasības. Salīdzinot ar laiku, kad pats Ankipāns spēlēja izlasē, viņš atklāja, ka tolaik pamatsastāvā bijis daudz grūtāk iekļūt, taču nekad nav bijusi vajadzība sūdzēties par komandas kolektīvu un treneriem.

Šo gadu treneris no sportiskā viedokļa vērtē ļoti pozitīvi – gan darbu Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, gan arī izlasē. Īpaši labi Ankipāns vērtē sadarbību ar Pēteri Skudru – viss esot profesionāli, ļoti spēcīgs treneru sastāvs, augsta līmeņa spēlētāji, kas var izpildīt prasības. Viņam tīk arī Skudras filozofija - “Nav jābūt labiem draugiem, bet labiem profesionāļiem”.

Uz lūgumu salīdzināt, kādi kā treneri ir Skudra un Artis Ābols, Ankipāns atbildēja, ka viņi abi ir pilnīgi dažādi treneri. Ābols esot demokrātiskāks, Skudra – autoritatīvāks un skaļāks.

Tūdaļ Ģirtam sāksies atvaļinājums. Pagaidām gan vēl konkrētu plānu neesot, taču treneris atzina, ka ir vēlme atpūsties, arī bērni prasot savu, plānots aizbraukt uz laukiem, un tēvam gaidāma jubileja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti