Girgensons un «Sabres» zaudē NHL regulārās sezonas pēdējā mājas spēlē

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons un Bufalo "Sabres" piektdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārās sezonas pēdējā mājas spēlē ar 1:4 (0:1, 1:2, 0:1) atzina Kolumbusas "Blue Jackets" hokejistu pārākumu, līdz ar to Bufalo vienībai pārtrūka trīs uzvarētu spēļu sērija.

Girgensons spēlēja 16 minūtes un 20 sekundes, divas reizes meta pa vārtiem, izdarīja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu un uzvarēja vienīgajā iemetienā, kurā piedalījās, kā arī spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Piektdien notikušajā vienīgajā NHL spēlē, tiekoties divām Austrumu konferences lejasgala komandām, kuras jau labu laiku kā zaudējušas izredzes iekļūt Stenlija kausa izcīņā, spēles rezultātu atklāja viesi, kad skaitlisko vairākumu pirmajā trešdaļā realizēja Mets Kelverts. Cīņas 34.minūtē Sems Reinherts arī vairākumā atjaunoja neizšķirtu, taču pagalam neveiksmīgas "Sabres" hokejistiem izvērtās otrā perioda beigas, jo "Blue Jackets" divu minūšu laikā pēc Nika Folinjo un Deltona Pruta gūtajiem vārtiem panāca 3:1, savukārt pārsvaru nostiprināja Brendons Sāds, kurš cīņas 46.minūtē iemeta arī ceturto ripu Bufalo vienības vārtos.

Sāds, kurš pērn ar Čikāgas "Blackhawks" komandu izcīnīja Stenlija kausu, tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni. Uzbrucējs piektdien guva savus 30.vārtus sezonā, kas viņam ir personiskais rekords.

"Sabres" vārtos NHL debiju piedzīvoja Džeisons Kesdorfs, kurš atvairīja 26 no 30 metieniem, tikmēr "Blue Jackets" somu vārtsargs Jūnass Korpisalo, kuram šī arī pirmā sezonas pasaules labākajā hokeja līgā, tika galā ar 34 no 35 Bufalo vienības hokejistu izdarītajiem metieniem. Kesdorfs pirms divām nedēļām noslēdza līgumu ar "Sabres", bet pirms tam viņš spēlēja Nacionālajā koledžu sporta asociācijā (NCAA).

Bufalo komandas rindās piektdien savu NHL debiju piedzīvoja arī uzbrucēji Kols Šneiders un Evans Rodrigess.

Pēc spēles tika paziņots, ka par "Sabres" šīs sezonas vērtīgāko spēlētāju vienības hokejistu balsojumā atzīts komandas rezultatīvākais hokejists Raiens O'Reilijs, kurš 70 spēlēs iemeta 21 ripu un atdeva 38 rezultatīvas piespēles.

Girgensons šosezon 70 spēlēs guvis septiņus vārtus un veicis 11 rezultatīvas piespēles, nopelnot neitrālu lietderības rādītāju. Pērn, kad "Sabres" komandu trenēja Teds Nolans, latviešu uzbrucējs 61 spēlē iemeta 15 vārtus un tikpat reižu asistēja, savukārt savā NHL debijas sezonā Girgensons 70 mačos izcēlās ar astoņiem precīziem raidījumiem un 14 piespēlēm.

Turnīra tabulā Bufalo komanda ar 81 spēlē izcīnītiem 79 punktiem ieņem septīto vietu Atlantijas okeāna divīzijā, savukārt Austrumu konferencē "Sabres" atrodas 14.pozīcijā. Tikmēr "Blue Jackets" šajā konferencē ar 74 punktiem 81 spēlē ir pozīciju zemāk, apsteidzot tikai Toronto "Maple Leafs".

"Sabres", kas Stenlija kausa izcīņā netiek jau piekto gadu pēc kārtas, sezonu noslēgs sestdien viesos pret Ņujorkas "Islanders".

Ļoti pārliecinoša visas līgas līdere ar 118 punktiem 80 spēlēs ir Vašingtonas "Capitals".

Šobrīd NHL ir zināmas 14 no 16 komandām, kuras cīnīsies par Stenlija kausu. No Austrumu konferences izslēgšanas spēlēs ir iekļuvušas "Capitals", Pitsburgas "Penguins", Floridas "Panthers", Ņujorkas "Islanders", Ņujorkas "Rangers" un Tampabejas "Lightning" komandas, bet uz pēdējām divām vietām pretendē Detroitas "Red Wings", Bostonas "Bruins" un Filadelfijas "Flyers" vienības. Savukārt Rietumu konferencē izslēgšanas spēlēs piedalīsies Dalasas "Stars", Sentluisas "Blues", Čikāgas "Blackhawks", Losandželosas "Kings", Anaheimas "Ducks", Sanhosē "Sharks", Nešvilas "Predators" un Minesotas "Wild".

Jau ziņots, ka šī ir tikai otrā reize līgas vēsturē, kad izslēgšanas spēlēs netiek neviens klubs no Kanādas. Pirmā bija 1969./1970.gada sezonā, taču toreiz NHL spēlēja vien divi kanādiešu klubi, kamēr šobrīd līgā ir septiņas komandas no hokeja dzimtenes.