Girgensons un «Sabres» pārtrauc «Canadiens» uzvaru sēriju; «Capitals» atkal izcīna Prezidenta kausu

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons un Bufalo "Sabres" komanda trešdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē uzvarēja Monreālas "Canadiens" vienību, pārtraucot pretinieku piecu uzvaru sēriju, tikmēr Vašingtonas "Capitals" komanda otro sezonu pēc kārtas triumfējusi regulārajā čempionātā, izcīnot Prezidenta kausu.

"Sabres" aizvadot savu šīs sezonas pēdējo mājas spēli, svinēja uzvaru ar rezultātu 2:1 (1:0, 1:0, 0:1), tiekot pie pirmā panākuma četros pēdējos mačos, savukārt vietu izslēgšanas spēlēs nodrošinājusī "Canadiens" cieta vien trešo neveiksmi pēdējās desmit cīņās.

Laukuma saimnieki rezultātu atklāja spēles septītajā minūtē pēc somu aizsarga Rasmusa Ristolainena metiena, savukārt otrā perioda vidū Tailers Eniss pārsvaru dubultoja.

"Canadiens" trešā perioda sākumā pēc čeha Tomāša Plekaneca gūtajiem vārtiem vienu ripu atspēlēja, taču "Sabres" turpinājumā minimālo pārsvaru nosargāja.

"Sabres" vārtsargs Robins Lēners atvairīja 31 no 32 pretinieku metieniem.

Girgensons ar rezultativitāti neizcēlās, spēlēja 13 minūtes un 24 sekundes, divas reizes meta pa vārtiem, izpildīja divus spēka paņēmienus un maču noslēdza ar neitrālu lietderības rādītāju.

Latvietis šosezon 73 spēlēs guvis septiņus vārtus un veicis deviņas rezultatīvas piespēles, par diviem punktiem atpaliekot no pērn iespētā, līdz ar to Girgensonam atlikušas vien divas spēles, lai šī nekļūtu par viņa mazrezultatīvāko sezonu NHL karjerā.

"Sabres" nedēļas nogalē viesos spēlēs pret Floridas "Panthers" un Tampabejas "Lighnting", kuras sistēmā spēlē latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis.

Komandai šajos mačos nevarēs palīdzēt uzbrucējs Kails Okposo, kurš ar jau trešo dienu atrodas slimnīcā. Klubs norāda, ka Okposo ir slims, neatklājot kas viņam ir par kaiti, taču zināms, ka hokejists atrodas neiroķirurģijas nodaļā.

Tikmēr citā spēlē "Capitals" savās mājās ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Ņujorkas "Rangers" otro gadu pēc kārtas izcīnot Prezidenta kausu, kas pienākas NHL regulārā čempionāta uzvarētājai.

Vašingtonas komandas labā vārtus guva Džastins Viljamss un Jevgēņijs Kuzņecovs, bet vārtsargs Breidens Holtbijs atvairīja 24 metienus, devīto reizi sezonā paliekot "sausā".

"Capitals" nodrošināja sev laukuma priekšrocības izslēgšanas spēlēs līdz pat finālam, ja vien tur iekļūs.

ASV galvaspilsētas komanda Prezidenta kausu izcīnīja trešo reizi kluba vēsturē, taču tas nav sekmējis tai vēlāk tikt pie Stenlija kausa, jo 2010.gadā "Capitals" zaudēja jau "play-off" pirmajā kārtā, bet pērn cieta neveiksmi konferences pusfinālā, atzīstot vēlāko Stenlija kausa ieguvēju Pitsburgas "Penguins" pārākumu.