Girgensons sezonu noslēdz ar vārtu guvumu un uzvaru

Latviešu hokejists Zemgus Girgensons sestdien atzīmējās ar gūtiem vārtiem, kamēr viņa pārstāvētā Bufalo „Sabres” bez lielām grūtībām ar 7:1 apspēlēja Detroitas „Red Wings”, liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija. „Sabres” šī bija pēdējā spēle šosezon, jo Stenlija kausa izcīņai tā nekvalificējās.

Girgensons vārtus guva otrajā periodā, tobrīd panākot 5:1.

Latvietis šajā spēlē uz ledus bija 12 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā izpildīja divus metienus. Viņš arī divas reizes pielietoja spēka paņēmienus, pārtvēra pretinieku ripu, saņēma divu minūšu noraidījumu un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Savu sesto NHL sezonu Girgensons noslēdza ar 72 spēlētiem mačiem, kuros guva piecus vārtus un atdeva 13 rezultatīvas piespēles. Kopējais +/- rādītājs latvietim bija -11.

NHL Latvietis spēlējis 420 mačos, gūstot 49 vārtus un 70 reizes piespēlējot komandas biedru vārtu guvumos.

Lai gan sezonas starts „Sabres” padevās ļoti labs, komanda sezonu noslēdza ar 76 punktiem 82 spēlēs. Tas Bufalo vienībai deva 13. vietu NHL Austrumu konferencē. „Sabres” izslēgšanas turnīram nekvalificējās astoto gadu pēc kārtas.

Tikmēr citā mačā Teodora Bļugera Pitsburgas „Penguins” ar 3:4 papildlaikā zaudēja Ņujorkas „Rangers”.

Bļugers spēlēja sešas minūtes un 48 sekundes, izpildot vienu spēka paņēmienu un bloķējot vienu pretinieku metienu.

„Penguins” sezonu noslēdza sestajā vietā NHL Austrumu konferencē, līdz ar to viņiem jau pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā gaidāms derbijs pret Vašingtonas „Capitals”