Girgensons rezultatīvi piespēlē un kļūst par pirmo zvaigzni «Sabres» uzvarētā spēlē

Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons pirmdien rezultatīvi piespēlēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" mājās ar 2:1 pagarinājumā pārspēja Fīniksas "Coyotes", liecina NHL informācija. Girgensonu atzina par spēlē spožāko pirmo zvaigzni.

Girgensons laukumā aizvadīja 22 minūtes (22:01), kas ir viņa NHL karjeras rekords, septiņas reizes meta pa vārtiem un izpildīja trīs spēka paņēmienus, kā arī bloķēja divus metienus. Girgensona lietderības rādītājs bija neitrāls.

Pēc Girgensona piespēles Tailers Eniss piecas minūtes pirms pamatlaika beigām panāca izlīdzinājumu, savukārt uzvaras vārtus laukuma saimniekiem pagarinājuma ceturtajā minūtē guva Marks Paisiks. "Coyotes" sastāvā vienīgos vārtus guva otrās trešdaļas sākumā rezultātu atklājušais Martins Hanzals.

"Puisis vienkārši paklupa, es pacēlu viņa nūju un palaidu ripu starp diviem spēlētājiem. Cerēju, ka [piespēle] izies cauri, un Eniss to patiešām labi pabeidza," savu ieguldījumu komandas pirmajā vārtu guvumā raksturoja Girgensons.

Kuriozs izvērtās Paisika uzvaras vārtu guvums - pēc viņa metiena ripa uzlidoja augstu gaisā un aizkrita aiz biksēm no vārtiem iznākušajam Fīniksas kluba vārtsargam Maikam Smitam. Vārtsargs ripu nepamanīja un ar to ievirzījās vārtos.

Gripas dēļ "Sabres" sastāvā bija tikai 16 laukuma spēlētāji, kas ir īsākais komandas pieteikums kopš 1981.gada 7.janvāra.

"Sabres" ar 37 spēlēs iekrātiem 23 punktiem arvien ieņem pēdējo vietu Austrumu konferencē un līgas kopvērtējumā. Girgensona rēķinā NHL debijas sezonā 36 spēlēs ir četri vārti un deviņas rezultatīvas piespēles. Nākamo spēli "Sabres" aizvadīs piektdien Toronto pret "Maple Leafs".