Girgensons iemet vārtus «Sabres» uzvarētā spēlē, Merzļikins gūst kārtējo panākumu

Latvijas hokeja vārtsargam Elvim Merzļikinam ceturtdien pārtrūka sausā sērija, tomēr viņa pārstāvētā Kolumbusas „Blue Jackets” ar 3:2 pieveica Karolīnas „Hurricanes”. Savukārt citā mačā Zemgus Girgensons atzīmējās ar vārtu guvumu, mača izskaņā ripu raidot tukšos vārtos. Viņa pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienība Bufalo „Sabres” ar 4:1 pieveica Dalasas „Stars”. Tikmēr Teodora Bļugera Pitsburgas „Penguins” un Rūdolfa Balcera Otavas „Senators” piedzīvoja zaudējumus, liecina NHL informācija.

(papildināts ar Merzļikina komentāru)

Merzļikins atvairīja 32 no 34 metieniem. Pirmos vārtus latvietis ielaida otrās trešdaļas devītajā minūtē, tādējādi pārtrūka viņa 166 minūšu un 29 sekunžu sausā sērija.

Kolumbusas klubam šī bija trešā uzvara pēc kārtas. Šī bija pirmā reize NHL, kad Merzļikins sargāja vārtus trīs uzvarētās spēlēs pēc kārtas.

„Bija laba, bet grūta spēle, kurā izdevās gūt svarīgus punktus,” teica Merzļikins. Viņš arī slavēja pretinieku uzbrukumu, jo brīžiem metienu bija vairāk, nekā gribētos. „Es domāju, ka ikviens vārtsargs dod priekšroku spēlei, kurā ir metieni, tomēr šoreiz to brīžiem bija par daudz,” norādīja latviešu vārtsargs.

Uzvaras vārtus „Blue Jackets” nodrošināja vien nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām.

Kolumbusas „Blue Jackets” – Karolīnas „Harricanes” spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Girgensons spēlēja kopumā 18 minūtes un 36 sekundes, no kurām nepilnas trīs (2:42) skaitliskajā mazākumā. Šajā laikā guva vārtus, izpildīja vienu metienu, veica vienu spēka paņēmienu, kā arī bloķēja pretinieku metienu. Latvietis arī divreiz atbruņoja pretinieku un spēli noslēdza ar +/- rādītāju +1.

Savus sezonas devītos vārtus Girgensons guva desmit sekundes pirms mača beigām, kad partneris viņam piegādāja ripu tukšu vārtu priekšā. Latvietim šie bija trešie vārti pēdējās četrās spēlēs.

Girgensons gūst vārtus

Bufalo vienībai šis bija trešais panākums pēc kārtas.

Bufalo „Sabres” un Dalasas „Stars” spēles epizodes

Bļugera pārstāvētā Pitsburgas „Penguins” ceturtdien ar 1:4 piekāpās tiešajiem konkurentiem Bostonas „Bruins”. „Pingvīni” vadībā izvirzījās jau 24. sekundē, tomēr vēlāk izrādījās, ka tas bija viņu vienīgais vārtu guvums. Precīzs otro spēli pēc kārtas bija Sidnijs Krosbijs, kurš nule kā atgriezies pēc traumas sadziedēšanas.

Savukārt Bļugers spēlēja 15 minūtes (14:58), no kurām vairāk nekā četras (4:15) skaitliskajā mazākumā un 15 sekundes skaitliskajā vairākumā. Bļugers izpildīja vienu metienu, vienu spēka paņēmienu, vienreiz bloķēja pretinieku raidījumu un spēli noslēdza ar +/- rādītāju -1.

Pitsburgas „Penguins” un Bostonas „Bruins” spēles mirkļi

Tikmēr devīto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Otavas „Senators”, kas ar 2:4 piekāpās Vegasas „Golden Knights”.

Balcers šajā spēlē uz ledus bija deviņas minūtes (9:04), kuru laikā izpildīja divus spēka paņēmienus. Viņš spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Otavas „Senators” un Vegasas „Golden Knights” spēles mirkļi

NHL Austrumu konferences trešajā vietā ar 63 punktiem 47 spēlēs atrodas „Penguins”, savukārt „Blue Jackets” ar 56 punktiem 48 spēlēs ir ielauzušies izslēgšanas spēļu zonā, ieņemot konferences astoto pozīciju. Savukārt „Sabres” ar 51 punktu atrodas 11. vietā. Tikmēr „Senators” ar 40 punktiem ir priekšpēdējā 15. pozīcijā.

Piektdien savu nākamo spēli aizvadīs „Penguins”, kas tiksies ar pastarīti Detroitas „Red Wings”. Savukārt sestdien „Senators” cīnīsies pret Kalgari „Falmes”, „Blue Jackets” – ar Ņūdžersijas „Devils”, bet „Sabres” – ar Nešvilas „Predators”.