Girgensons gūst vārtus, «Sabres» zaudē un pārtrauc desmit uzvaru sēriju

Latviešu hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensons ceturtdien guva savus otros vārtus šosezon, tomēr viņa pārstāvētā Bufalo „Sabres” cīņā par līgas līderu godu ar 4:5 piekāpās Tampabejas „Lightning”, pārtraucot desmit uzvarētu spēļu sēriju, liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija.

Girgensons laukumā pabija 14 minūtes, gandrīz trīs no tām spēlējot skaitliskajā mazākumā. Latvietis divas reizes meta pa pretinieku vārtiem un izpildīja divus spēka paņēmienus.

Rezultātu atklāja Tampabejas hokejisti, bet drīz vien, mainot ripas virzienu vārtu priekšā, Girgensons rezultātu izlīdzināja. Līdz pirmās trešdaļas vidum „Sabres” jau prata gūt vadību ar 2:1, taču divi bezatbildes vārti pārtraukumā pozitīvā noskaņojumā ļāva doties „Lightning” hokejistiem. Otrajā periodā „Sabres” panāca neizšķirtu, bet pēdējo divdesmit minūšu ievadā viņi jau atradās vadībā ar 4:3. Divas minūtes vēlāk rezultāts atkal bija neizšķirts, bet nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām uzvaru nodrošināja „Lightning”.

Līdz ar zaudējumu „Sabres” pārtrauca desmit uzvaru sēriju. Šādu panākumu vienība bija spējusi sasniegt tikai divas reizes tās vēsturē.

Girgensona pārstāvētā vienība 26 mačos guvusi 36 punktus, kas dod trešo vietu NHL Austrumu konferencē. Viņu pretinieki tikpat mačos iekrājuši par punktu vairāk, esot līgas līdervienība.

Nākamo spēli „Sabres” otrdien savā laukumā aizvadīs pret Toronto „Maple Leafs”, kas šobrīd ar 36 punktiem ir tieši priekšā Bufalo vienībai.