Girgensons gūst vārtus Bufalo «Sabres» zaudētā NHL spēlē

Zemgus Girgensons pirmdien otrajā spēlē pēc kārtas guva vārtus, tomēr Latvijas uzbrucēja pārstāvētā Bufalo "Sabres" viesos Otavā ar 2:5 zaudēja vietējam "Senators" Nacionālajā hokeja līgā (NHL), liecina rīkotāju informācija. Bufalo klubam neizdevās uzvarēt otrajā spēlē pēc kārtas.

Girgensons otrās trešdaļas vidū cīņā vārtu priekšā pats tika pie vārtsarga Kreiga Andersona atsistās ripas un panāca viesiem 2:1 pārsvaru. Savukārt laukuma saimnieki līdz pārtraukumam panāca neizšķirtu, bet pēdējā periodā iemeta vēl trīs bezatbildes ripas. Trīs vārtus uzvarētājiem guva Bobijs Raiens.

Laukumā Girgensons bija 18 minūtes (18:25), piecas reizes meta pa vārtiem un veica divus spēka paņēmienus, bet viņa lietderības rādītājs bija neitrāls.

"Sabres" galvenais treneris Teds Nolans uzteica komandu, kas cīnījās, neraugoties uz spēlētāju savainojumiem un slimībām, tomēr pēc spēles nebija apmierināts ar Otavas kluba zvaigznēm doto pārāk lielo rīcības brīvību. Savu vārtu priekšā nebija spēka spēles, komandai pietrūka enerģijas, atzina Nolans. Pēdējā trešdaļā "Sabres" pa vārtiem meta tikai divas reizes.

Šosezon 37 spēlēs 20 gadu vecais Girgensons ir iemetis 11 vārtus un veicis deviņas piespēles, kļūstot par "Sabres" otro rezultatīvāko spēlētāju un labāko vārtu guvēju. Girgensons arvien ir līderis līdzjutēju balsojumā par NHL Zvaigžņu spēles sastāvu. Līdzjutēju vērtējumā noteiks pirmos sešus hokejistus, tostarp trīs uzbrucējus, kas 25.janvārī Kolumbusā dosies laukumā Zvaigžņu spēlē.

Bufalo klubs ar 37 spēlēs gūtu 31 punktu noslīdēja uz 15. vietu Austrumu konferencē, bet līgas kopvērtējumā ieņem 28.pozīciju 30 komandu konkurencē. Nākamo spēli "Sabres" hokejisti aizvadīs gada pēdējā dienā mājās pret Austrumu konferences līderiem Tampabejas "Lightning".