Girgensonam vārti un rezultatīva piespēle «Sabres» uzvarā; panākumu gūst arī Merzļikins

Sezonas pirmajā spēlē Zemgus Girgensons izcēlās ar diviem rezultativitātes punktiem, palīdzot Bufalo "Sabres" ar 5:1 pārspēt Monreālas "Canadiens". Vēl pārliecinošāku uzvaru guva Elvja Merzļikina Kolumbusas "Blue Jackets", kas ar 8:2 sagrāva Arizonas "Coyotes". Tikmēr zaudējumu pagarinājumā piedzīvoja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins", liecina Nacionālās Hokeja līgas (NHL) informācija.

Girgensons komandas uzvarā atzīmējās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli. Latvietis spēlēja 15 minūtes (15:16), no kurām trīs minūtes (3:01) vairākumā un nedaudz vairāk (3:17) skaitliskajā mazākumā. Viņš veica divus metienus pa vārtiem, vienreiz pielietoja spēka spēli, bloķēja vienu ripu un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības rādītāju +1.

Pirmos vārtus latvietis guva spēles 18. minūtē, rezultātam kļūstot 2:0. Girgensons laboja partnera metienu, ripai lidojot vārtos tieši virs vārtsarga kājsarga.

Girgensona vārtu guvums

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Otrā perioda izskaņā Girgensons bloķēja pretinieku ripu, iesāka pretuzbrukumu, kas noslēdzās ar vārtu guvumu. Latvietis meta pa vārtiem un atlēkušā ripa nonāca pie partnera, kas nekautrējās panākt 4:1.

Girgensons atzīmējas ar rezultatīvu piespēli

Girgensons tika atzīts par spēles otro zvaigzni.

Bufalo "Sabres" un Monreālas "Canadiens" spēles momenti

Tikmēr citā spēlē Merzļikins pirmo reizi stājās vārtos sezonas atklāšanas spēlē. Latvietis atvairīja 36 no 38 metieniem jeb 94,7%.

Arī Merzļikins izpelnījās mača otrās zvaigznes godu.

Kolumbusas komanda, kas guva astoņus vārtus, kopā izpildīja tikai 26 metienus.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Arizonas "Coyotes" spēles spilgtākie mirkļi

Otro spēli šonakt aizvadīja Bļugera pārstāvētā "Penguins". Latvietis uz ledus pabija 15 minūtes (15:25), no kurām četras ar pusi minūtes (4:31) skaitliskajā mazākumā un deviņas sekundes vairākumā. Viņš divreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu ripu un uzvarēja 69% iemetienu. Bļugers spēli noslēdza ar negatīvu koeficientu -2.

Pitsburgas "Penguins" un Floridas "Panthers" spēles epizodes

Nākamo spēli "Sabres" sestdien aizvadīs pret "Coyotes". Šī būs agrā spēle, kas sāksies plkst. 20.00 pēc Latvijas laika. Sestdien spēlēs arī pārējās latviešu pārstāvētās komandas - "Blue Jackets" tiksies ar šīs sezonas jaunpienācējiem Sietlas "Kraken", "Penguins" uzņems Čikāgas "Blackhawks" un Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē "Sharks" sezonu sāks ar spēli pret Vinipegas "Jets".