Girgensonam vārti, Bļugeram uzvara, Merzļikinam atkal zaudējums

Latviešu hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensons ar gūtiem vārtiem sestdien palīdzēja savai Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienībai izcīnīt punktu spēlē pret Vankūveras “Canucks”. Tikmēr uzvara Teodora Bļugera pārstāvētajai Pitsburgas “Penguins” vienībai, bet Kolumbusas “Blue Jackets” ar Elvi Merzļikinu vārtos piedzīvojusi kārtējo zaudējumu, liecina organizatoru informācija.

“Sabres” sestdien ar 5:6 pagarinājumā piekāpās Vankūveras “Canucks”. Girgensons uz ledus pavadīja 12 minūtes un 45 sekundes, gūstot vārtus, izdarot divus spēka paņēmienus un spēli noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu plus viens.

Spēles rezultātu pirmajā trešdaļā atklāja Džošs Līvo, bet otrajā trešdaļā Antuāns Rusels dubultoja Vankūveras pārsvaru. Tad Kails Okposo samazināja rezultāta starpību, bet Sems Reinhārts panāca izlīdzinājumu. Līvo gan guva vēl vienus vārtus, bet līdz trešdaļas beigām Viktors Ulofsons panāca rezultāta izlīdzinājumu 3.

Trešajā trešdaļā Tailers Maierss un Rusels atkal izkārtoja Vankūverai vadību, bet līdz pamatlaika beigām Girgensons un Markus Johansons paguva izlīdzināt rezultātu 5:5. Savukārt papildlaikā Džonatans Taners Millers guva “Canucks” uzvaras vārtus.

“Sabres” šobrīd NHL Austrumu konferences tabulā ar 32 punktiem 30 spēlēs ir astotajā pozīcijā. Nākamo spēli Girgensona pārstāvētā vienība aizvadīs jau svētdien, viesojoties pie Edmontonas “Oilers”.

Tikmēr Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” ar 5:3 sestdien uzvarēja Detroitas “Red Wings”. Latviešu hokeja uzbrucējs laukumā bija 17 minūtes un piecas sekundes, uzvarot 50% iemetienu, veicot divus metienus pa vārtiem, pielietojot divus spēka paņēmienus un bloķējot vienu pretinieku metienu.

Jau pirmajā spēles trešdaļā Džeiks Gencels un Čads Rūvedels panāca vadību 2:0. Otrajā periodā Robijs Fabri rezultāta starpību samazināja, bet Jevgēņijs Malkins atjaunoja divu vārtu starpību. Trešajā trešdaļā abas komandas apmainījās divu vārtu guvumiem, noslēdzot spēli ar rezultātu 5:3.

Bļugera pārstāvētā vienība šobrīd ar 38 punktiem, kas sakrāti 30 spēlēs, ierindojas Austrumu konferences piektajā pozīcijā. Nākamo spēli “Penguins” aizvadīs otrdien, uzņemot Monreālas “Canadiens”.

Sestdien “Blue Jackets” izbraukuma spēlē pret Floridas “Panthers” vārtu sargāšanu bija uzticējusi Elvim Merzļikinam, taču cerības par pirmo uzvaru NHL karjerā latvietim nepiepildījās – zaudējums ar 1:4. Turklāt pirmos vārtus Elvis ielaida jau spēles pirmajā minūtē. Merzļikins atvairīja 23 no 26 metieniem.

“Blue Jackets” ar 26 punktiem 29 spēlēs ir Austrumu konferences 13. vietā. Nākamo spēli vienība, visticamāk, ar Merzļikinu rezervistos, aizvadīs pirmdien, krustojot nūjas ar Vašingtonas “Capitals”.