Girgensonam trauma; «Sabres» atspēlē trīs vārtu deficītu, bet zaudē papildlaikā

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons otrdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) izbraukuma spēlē pret Vegasas „Golden Knights” guva savainojumu un bija spiests spēli beigt jau pirmajā periodā. Tikmēr viņa pārstāvētā Bufalo „Sabres” papildlaikā ar 4:5 atzina līgas jaunpienācēju pārākumu, liecina NHL informācija.

(papildināts ar Girgensona traumas nopietnību)

Girgensons spēli iesāka ceturtajā uzbrucēju virknējumā. Latvietis laukumā pabija vien divarpus minūtes, kuru laikā divas reizes bloķēja pretinieka metienus. Tieši bloķējot metienu pretinieku, Girgensons guva savainojumu.

Vienības galvenais treneris Fils Hauslijs pēc spēles atzinis, ka latvieša trauma nav ļoti nopietna un jau tuvāko dienu laikā viņš varētu atgriezties komandas ierindā. Treneris arī uzslavēja Latvijas hokejistu par labo spēli aizsardzībā, kad komanda bija četru spēlētāju sastāvā.

Spēles sestajā minūtē mājinieki palika mazākumā, ko veiksmīgi izmantoja „Sabres” spēlētājs Raiens O'Railijs. Turpinājumā spēle ritēja līdzīgi un nepilnas sešas minūtes pirms trešdaļas beigām viesi rezultātu izlīdzināja.

Otrā perioda sākumā pirmo reizi vadību pārņēma „Golden Knights”. Ievērojams pārsvars visas trešdaļas garumā bija mājiniekiem, kas četras reizes spēlēja skaitliskajā vairākumā, metot vairāk pa „Sabres” vārtiem. Vienīgo vairākumu Vegasas vienība realizēja vien pusotru minūti pirms perioda beigām.

Pēdējās trešdaļas sākumā mājinieki panāca trīs vārtu pārsvaru. Trešdaļas vidū otro reizi, spēlējot vairākumā, atzīmējās O'Railijs. Savukārt divas minūtes pirms pamatlaika beigām Sems Reinhārts rezultāta starpību samazināja līdz minimumam, bet Evanders Keins bija precīzs deviņas sekundes pirms noslēguma svilpes.

Papildlaika ceturtajā minūtē mājinieki atzīmējās ar piekto vārtu guvumu, nodrošinot komandai uzvaru.

Pēc papildlaika sasniegšanas „Sabres” ar četriem punktiem ierindojas 14.vietā Austrumu konferencē, savukārt NHL debitanti „Golden Knights” ir labākie rietumos.

Nākamo spēli Bufalo vienība savās mājās piektdien aizvadīs pret Vankūveras „Canucks”.