Girgensona vārti un pēcspēles metiens nodrošina Bufalo «Sabres» uzvaru

Zemgus Girgensons otrdien iemeta Bufalo "Sabres" vienīgos vārtus pamatlaikā, bet pēcspēles metienos Latvijas uzbrucējs nodrošināja komandai uzvaru 2:1 pār Otavas "Senators" Nacionālajā hokeja līgā (NHL), liecina rīkotāju informācija. Pirmajā maiņā spēlējušo Girgensonu arī atzina par spēles pirmo zvaigzni.

Girgensons septiņas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām atjaunoja neizšķirtu un panāca laukuma saimniekiem 1:1. Savukārt ieilgušajā pēcspēles metienu sērijā viņš izpildīja "Sabres" 10. metienu un vēlreiz pārspēja "Senators" vārtsargu Robinu Lēneru. Girgensons uzvarētāju sastāvā bija mačā ceturtais precīzais pēcspēles metiena izpildītājs.

Laukumā Girgensons aizvadīja nepilnas 18 minūtes (17:31), vienreiz meta pa vārtiem un veica trīs spēka paņēmienus, nopelnot neitrālu lietderības rādītāju un pārtraucot "Sabres" trīs zaudējumu sēriju. Sezonā aizvadītajās 30 spēlēs Girgensona rēķinā ir trīs vārti un septiņas rezultatīvas piespēles.

Girgensons pēc cīņas atzina, ka pēcspēles metieni līdz šim nav bijusi viņa specialitāte, tādēļ viņš komandā bijis viens no pēdējiem, kas devies mest. "Prieks, ka guvu šos uzvaras vārtus," viņš teica.

Rezultātu spēlē atklāja Otavas klubs, kad 7. minūtē precīzs bija Milans Mihāleks. Savukārt Girgensons "Sabres" veiksmīgajā epizodē tika pie vārtsarga atsistās ripas un pārspēja Lēneru.

Girgensonu pēc spēles slavēja pirmās maiņas uzbrukuma partneris Tailers Eniss, sakot, ka Latvijas hokejists, šķiet, tagad ir pieradis spēlēt NHL. "Izskatās, ka viņš [Girgensons] jūtas arvien komfortablāk. Viņš spēlē lieliski. Cilvēki uzskata, ka viņam nav labas rokas, taču pēcspēles metienos tie bija lieliski vārti," atzina Eniss.

"Sabres" ar 31 spēlē iekrātiem 16 punktiem arvien ieņem pārliecinoši pēdējo vietu Austrumu konferencē un līgas kopvērtējumā. Nākamā spēle "Sabres" būs ceturtdien pret Otavas "Senators" izbraukumā.