Girgensona «Sabres» ielaiž septiņus vārtus un ļauj «Canadiens» atkārtot NHL rekordu

Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" piektdien mājās ar 2:7 zaudēja Monreālas "Canadiens" un cieta sezonā smagāko zaudējumu, liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija. "Canadiens" kļuva par pēdējos 40 gados pirmo NHL komandu, kas sezonu sāka ar astoņām uzvarām pamatlaikā pēc kārtas.

Girgensons spēlēja 16 minūtes (15:52), divreiz meta pa vārtiem un veica vienu spēka paņēmienu, bet viņa lietderības rādītājs bija neitrāls. Latvijas uzbrucējs septiņās spēlēs jaunajā sezonā rezultativitātes punktus vēl nav guvis.

"Canadiens" iegūto 2:0 pārsvaru laukuma saimnieki otrajā trešdaļā likvidēja un panāca neizšķirtu, tomēr viesi līdz pēdējam pārtraukumam vēlreiz nodrošināja divu vārtu pārsvaru un vēl trīs ripas iemeta trešajā periodā. Par spēles pirmo zvaigzni atzina Andreju Markovu, kurš Monreālas komandā guva vienus vārtus un veica četras rezultatīvas piespēles.

Pirmā NHL komanda, kas sezonu sāka ar astoņām uzvarām pamatlaikā, bija Bufalo "Sabres" 1975./1976.gadā.

Nākamo spēli galvenā trenera Dena Bailsmas vadītais Bufalo klubs aizvadīs jau sestdien mājās pret Ņūdžersijas "Devils". Ar četriem iekrātiem punktiem "Sabres" Austrumu konferencē ieņem 15.vietu 16 komandu konkurencē.

"Sabres" divas iepriekšējās sezonās regulārajā čempionātā palika pēdējā 30.vietā. Girgensons pērnajā sezonā "Sabres" sastāvā 61 spēlē iemeta 15 vārtus un veica 15 rezultatīvas piespēles.