Girgensona «Sabres» atspēlē četru vārtu deficītu, NHL spēlē pieveic «Blackhawks»

Uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē pirmdien izcīnīja Latvijas uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" vienība, kas viesos atspēlēja četru vārtu deficītu un ar 6:5 pārspēja Čikāgas "Blackhawks" komandu.

Girgensons laukumā pavadīja 12 minūtes un 28 sekundes, no kurām minūti un septiņas sekundes mazākumā. Latviešu uzbrucējs pie rezultativitātes punktiem netika, izpildīja vienu metienu pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus, reizi atņēma ripu un bloķēja vienu mājinieku raidījumu, spēli noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Pirmajā periodā pēc Kelvina de Hāna, Sema Lafertija un Džonatana Tēvza precīzajiem raidījumiem "Blackhawks" ieguva trīs vārtu pārsvaru, bet otrā perioda sākumā Sets Džounss panāca graujošo 4:0. Līdz trešdaļas beigām, pateicoties Viktora Ūlofsona diviem vārtiem un Kaila Okposo precīzajam raidījumam, "Sabres" samazināja rezultāta starpību līdz 3:4.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā Vinnijs Hinostrosa jau panāca izlīdzinājumu, uz ko mājinieki atbildēja ar Aleksa Debrinketa precīzo metienu 51.minūtē, atgūstot vadību ar 5:4. "Sabres" nepadevās un mača 58.minūtē Alekss Taks panāca 5:5, bet 12 sekundes pirms finālsvilpes "Sabres" izrāva uzvaru - precīzs metiens vairākumā padevās Teidžam Tompsonam.

"Sabres" šī bija sestā uzvara pēdējās deviņās spēlēs un sestais mačs pēc kārtas ar izcīnītiem punktiem. Vienība ar 58 punktiem 67 spēlēs ieņem 12.pozīciju Austrumu konferencē,

Savukārt "Blackhawks", kas piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas un piekto neveiksmi pēdējās septiņās spēlēs, ar 58 punktiem 67 spēlēs ir 14.vietā Rietumu Konferencē.