Girgensona pirmie vārti nodrošina Bufalo «Sabres» uzvaru pagarinājumā

Zemgus Girgensons otrdien guva savus sezonā pirmos vārtus, kas Latvijas uzbrucēja pārstāvētajai Bufalo "Sabres" nodrošināja uzvaru pagarinājumā 4:3 izbraukumā Filadelfijā pret "Flyers", liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija. Pirmo reizi sezonā "Sabres" uzvarēja izbraukuma spēlē.

Girgensons pagarinājuma trešajā minūtē izslidoja viens pret mājinieku vārtsargu Stīvu Meisonu un izmantoja savu iespēju, gūstot savu sezonā pirmo rezultativitātes punktu. Laukumā Girgensons bija 17 minūtes (17:22), piecreiz meta pa vārtiem un veica divus spēka paņēmienus, bet viņa lietderības rādītājs bija neitrāls.

Bufalo kluba galvenais treneris Dens Bailsma pēc spēles teica, ka, līdzko Girgensons saņēma ripu un devās izrāvienā vienatnē pret vārtiem, viņš jau devies ģērbtuvju virzienā, jo bijis pārliecināts, ka uzbrucējs savu darbu paveiks nevainojami.

"Mēs runājām par viņa gūtajiem vārtiem pagājušajā sezonā, kad seši [no 15] vārtiem bija pēc izgājieniem vienam pret vienu. Tādēļ, kad viņš saņēma ripu, es jau devos prom no soliņa," teica Bailsma.

Savukārt Girgensons atzina, ka viņam izdevās labā ātrumā ieslidot zonā un raidīt ripu vārtsargam starp kājsargiem. Viņš arī uzteica komandu par spēju izcīnīt uzvaru. "Sabres" nenoturēja pirmajā trešdaļā iegūtu divu vārtu pārsvaru, kā arī nespēja atturēt pretiniekus no trešo vārtu guvuma, kas laukuma saimniekiem pamatlaika pēdējā minūtē ļāva panākt izlīdzinājumu 3:3.

"Būtu vēlējies, lai viss nenonāktu līdz pagarinājumam, taču parādījām raksturu, ka spējam to izdarīt un uzvarēt," teica Girgensons.

Nākamo spēli Bailsmas vadītais Bufalo klubs aizvadīs ceturtdien viesos pret Pitsburgas "Penguins". Ar deviņās spēlēs iekrātiem sešiem punktiem "Sabres" Austrumu konferencē ieņem 14.vietu 16 komandu konkurencē.

"Sabres" divas iepriekšējās sezonās regulārajā čempionātā palika pēdējā 30.vietā. Girgensons pērnajā sezonā "Sabres" sastāvā 61 spēlē iemeta 15 vārtus un veica 15 rezultatīvas piespēles.

Zaudējumu Senluisā pret "Blues" otrdien ar 0:2 piedzīvoja Tampabejas "Lightning", kam Kristers Gudļevskis palika rezervē, bet vārtus sargāja Bens Bišops.