Girgensona pēcspēles metiens nodrošina Bufalo «Sabres» uzvaru pār Detroitas klubu

Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons svētdien realizēja izšķirošo pēcspēles metienu un viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" ar 3:2 mājās pieveica Detroitas "Red Wings", liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija. Arī vienu rezultatīvu piespēli veikušais Girgensons spēlē nopelnīja otrās zvaigznes titulu.

"Sabres" izcīnīja sezonā pirmo uzvaru savu līdzjutēju priekšā. Girgensons spēlēja 18 minūtes (18:26), trīsreiz meta pa vārtiem, veica vienu spēka paņēmienu un nopelnīja pozitīvu lietderības rādītāju +1.

Otrajā trešdaļā mājiniekus vadībā izvirzīja Braiens Flinns, kam rezultatīvi asistēja Girgensons, bet "Red Wings" izlīdzinājumu panāca Tomāšs Tatars. Savukārt pēdējā periodā Pavels Dacjuks panāca vienu vārtu pārsvaru viesiem, bet Bufalo klubu no zaudējuma izglāba Krisa Stjuarta precīzais metiens.

Par spēles pirmo zvaigzni atzina "Sabres" vārtsargu Mihalu Neivirtu, kurš tvēra 36 no 38 metieniem. Pēcspēles metienos pirmajos divos mēģinājumos abām komandām bija pa vienam precīzam trāpījumam - uz Tailera Enisa realizēto mēģinājumu viesiem rezultatīvi atbildēja Gustavs Nīkvists, savukārt Henriks Zeterbergs "Red Wings" pēdējo metienu nerealizēja.

Girgensons pauda cerību, ka komandai izdosies tikpat veiksmīgs turpinājums un uzsvēra, ka negatīvas emocijas no zaudējumiem ir lielākas nekā sajūsma par panākumiem. "Sabres" izdevās pārtraukt trīs zaudējumu sēriju.

"Uzvarēt ir lieliski, taču zaudējumā ir vairāk negatīvu emociju nekā prieka par uzvaru," teica Girgensons.

Bufalo klubs ar 13 spēlēs gūtiem septiņiem punktiem arvien ir priekšpēdējā -15.- vietā Austrumu konferencē. Nākamo cīņu "Sabres" aizvadīs trešdien mājās pret Monreālas "Canadiens".