Girgensona pārstāvētā Bufalo «Sabres» NHL sezonu pabeidz ar zaudējumu

Latvijas uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" svētdien izbraukumā ar 2:4 zaudēja Tampabejas "Lightning" vienībai abām komandām pēdējā spēlē Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonā, liecina NHL informācija.

Girgensons pēdējā mačā laukumā bija 15 minūtes (15:19), vienreiz meta pa vārtiem, nopelnīja divas soda minūtes, bet viņa lietderības rādītājs bija neitrāls.

Viljams Karjers pirmajā trešdaļā izvirzīja "Sabres" vadībā un Evanders Keins pēdējā perioda vidū viesiem vēl panāca neizšķirtu 2:2, taču mača priekšpēdējā minūtē Breidens Points guva savus otros vārtus spēlē, kas nodrošināja Tampabejas kluba uzvaru. Pēdējās sekundēs Viktors Hedmans vēl iemeta ripu tukšos "Sabres" vārtos.

"Sabres" hokejisti Atlantijas divīzijā palika pēdējie, par ko vilšanos pauda komandas galvenais treneros Dens Bailsma. "Tā ir liela vilšanās par to, kurp ejam, tā nav laba sajūta," viņš teica.

NHL Austrumu konferences turnīra tabulā "Sabres" ar 82 spēlēs iekrātiem 78 punktiem atkāpās uz 15.vietu 16 komandu konkurencē. Girgensons savu ceturto NHL sezonu pabeidza ar 75 spēlēs gūtiem septiņiem vārtiem, deviņām rezultatīvām piespēlēm un lietderības rādītāju -7. Latvijas uzbrucējam tā bija mazrezultatīvākā sezona pasaulē spēcīgākajā līgā, lai gan līdzīgus rādītājus viņš sasniedza arī pirms gada, kad 71 spēlē guva septiņus vārtus un 11 reizes rezultatīvi piespēlēja.

Cīņu par Stenlija kausu turpinās 16 komandas. Savukārt Girgensons plāno pēc nepilnām divām nedēļām pievienoties Latvijas valstsvienībai dalībai pasaules čempionātā.