Girgensona komandai zaudējums, Bļugera un Mezļikina NHL vienības uzvar

Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlēs trešdien latviešu hokejistu pārstāvētās komandas aizvadījušas spēles ar mainīgiem panākumiem – Zemgus Girgensona pārstāvētā “Sabres” vieta pirmo sezonas zaudējumu pamatlaikā, Teodora Bļugera Pitsburgas “Penguins” guva ceturto panākumu pēc kārtas, bet Elvja Merzļikina Kolumbusas “Blue Jackets” ar Elvi uz rezervistu soliņa tika pie uzvaras.

“Sabres” izbraukumā ar 2:5 piekāpās Anaheimas “Ducks”, kas bija pirmais komandas zaudējums pamatlaikā šajā sezonā. Girgensons uz laukuma pavadīja deviņas minūtes un 48 sekundes, spēles statistikā atzīmējoties ar negatīvu lietderības koeficientu mīnus viens.

Spēles rezultātu atklāja Džeks Aikels, un Viktors Olafsons panāca jau 2:0 pirmajā trešdaļā, taču Adams Henrikss spēja rezultāta starpību samazināt. Otrajā trešdaļā Bufalo vienība ielaida trīs bezatbildes vārtus, bet noslēdzošajā periodā “Ducks” spēja gūt spēles piektos vārtus, kamēr “Sabres” pretestību vairs neizrādīja.

“Sabres” ar 11 sakrātiem punktiem septiņās spēlēs ir NHL Austrumu konferences otrajā pozīcijā. Nākamo spēli Girgensona pārstāvētā vienība aizvadīs jau ceturtdien, viesojoties pie Losandželosas “Kings”.

Tikmēr piekto uzvaru pēc kārtas izcīnījusi Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” vienība, trešdien ar 3:2 papildlaikā uzvarot Kolorado “Avalanche”. Bļugers uz ledus pavadīja 19 minūtes, veicot vienu spēka paņēmienu, vienu metienu pa vārtiem, uzvarot 50% iemetienus un spēli noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Spēles rezultātu jau ceturtajā minūtē atklāja “Avalanche”, kad izcēlās uzbrucējs Mets Kalverts, bet Sidnijs Krosbijs spēles rezultātu izlīdzināja. Otrajā trešdaļā Džeiks Gencels izvirzīja “Penguins” vadībā, bet trešajā trešdaļā Neitans Makinons panāca neizšķirtu, un spēles uzvarētājs bija jānoskaidro papildlaikā. Un Brendons Tanevs papildlaikā nokārtoja “Penguins” uzvaru.

Bļugera pārstāvētā vienība šobrīd ar desmit punktiem ir Austrumu konferences ceturtajā pozīcijā. Nākamā spēle jau piektdien, kad “Penguins” uzņems Dalasas “Stars”.

Tikmēr Elvis Merzļikins uz rezervistu soliņa varēja novērot, kā viņa komanda “Blue Jackets” ceturtdien ar 3:2 uzvarēja Dalasas “Stars”. Elvja komandas biedrs vārtsargs Jonass Korpisalo atvairīja 31 no 33 pretinieku metieniem.

Kolumbusas “Blue Jackets” ar sešiem punktiem aizvadītās sešās spēlēs ir Austrumu konferences devītajā pozīcijā. Nākamo spēli Merzļikina pārstāvētā vienība aizvadīts piektdien, kad krustos nūjas ar Čikāgas “Blackhawks”.