Girgensona Bufalo «Sabres» zaudē sestajā spēlē pēc kārtas

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda ceturtdien piedzīvoja zaudējumu jau sestajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā pēc kārtas, ar rezultātu 1:4 savā laukumā piekāpjoties bez līdera Stīvena Stemkosa palikušajai Tampabejas "Lightning" vienībai.

Vienīgos vārtus "Sabres" rindās guva Koudijs Frensons. Zīmīgi, ka sezonas 17.mačā pirmo reizi "Sabres" sastāvā spēja izcelties aizsargs. Tikmēr "Lightning" sastāvā pa reizei precīzi bija Ņikita Ņesterovs, Alekss Kilorns, Ņikita Kučerovs un Breidens Points, palīdzot vienībai gūt trešo panākumu pēc kārtas.

Otrajā trešdaļā "Sabres" pietuvojās pretiniekiem līdz 1:2, tomēr 18 sekundes pirms tās beigām Kučerovs iemeta svarīgus vārtus un atjaunoja "Lightning" komandai divu vārtu pārsvaru, kas turpinājumā noveda dueli līdz uzvarai.

Trešās maiņas centra uzbrucējs Girgensons nospēlēja 14 minūtes un 43 sekundes, izceļoties ar 69% uzvarētu iemetienu. Latvietis dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Šajā spēlē "Sabres" nespēja sagādāt dāvanu jubilejā galvenajam trenerim Denam Bailsmam, kuram šī bija 500.spēle NHL karjerā. "Sabres" guvusi uzvaras jau kopš 5.novembra un sešu zaudējumu sērija seko periodam, kad piecos mačos tika izcīnīti četri panākumi. Pēdējos sešos mačos kopā gūti vien seši vārti.

LETA jau vēstīja, ka "Lightning" komandas līderis Stemkoss iepriekšējā mačā otrdien plēsa menisku un nevarēs doties laukumā aptuveni četrus mēnešus. 2010. un 2012.gadā Stemkoss ieguva Morisa Rišāra balvu, ko pasniedz NHL sezonas labākajam vārtu guvējam.

"Lightning" komandas sistēmā ir arī latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis, kurš šosezon uz pirmo sastāvu nav ticis izsaukts. Šajā mačā "Lightning" vārtsargs Bens Bišops atvairīja 32 no 33 pretinieku raidījumiem.

Girgensons šosezon 17 spēlēs guvis vienus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles, nopelnot negatīvu lietderības rādītāju -5.

Tikmēr "Sabres" hokejisti 17 spēlēs tikuši pie 14 punktiem, atkāpjoties uz 15.vietu Austrumu konferencē un pēdējo, astoto, vietu Atlantijas divīzijā.

Nākamajā duelī "Sabres" sestdien uzņems spēcīgo Pitsburgas "Penguins" komandu.