Girgensona Bufalo «Sabres» uzvar Stenlija kausa īpašniekus NHL spēlē

Uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" otrdien mājās ar 1:0 uzvarēja Stenlija kausa īpašniekus Losandželosas "Kings" un pārtrauca divu neveiksmju virkni Nacionālajā hokeja līgā (NHL), liecina organizatoru informācija. Bufalo klubs pirmo reizi kopš 2013.gada aprīļa neielaida nevienus vārtus.

Girgensons spēlēja 20 minūtes (19:41), vienreiz meta pa vārtiem un veica divus spēka paņēmienus, kā arī nopelnīja neitrālu lietderības rādītāju. Girgensons nopelnīja arī divas soda minūtes.

Uzvaras vārtus pēdējās trešdaļas ceturtajā minūtē no tuvas distances guva "Sabres" rezultativitātes līderis Tailers Eniss, un vairākuma izspēlē bija iesaistīts arī Girgensons, taču rezultatīva piespēle viņam netika ieskaitīta. Par spēles pirmo zvaigzni atzina Bufalo kluba vārtsargu Jonasu Enrotu, kurš atvairīja visus 34 metienus.

Bufalo kluba galvenais treneris Teds Nolans bija apmierināts, ka viņa vadītā komanda spēja gūt vārtus skaitliskajā vairākumā un savus vārtus prata noturēt neskartus arī mazākumā.

Šosezon 28 spēlēs 20 gadu vecais Girgensons ir iemetis astoņus vārtus un veicis sešas piespēles, kļūstot par "Sabres" otro rezultatīvāko spēlētāju un ir dalītās līderpozīcijās vārtu guvēju sarakstā. Girgensons arvien ir līderis līdzjutēju balsojumā par NHL Zvaigžņu spēles sastāvu. Līdzjutēju vērtējumā noteiks pirmos sešus hokejistus, tostarp trīs uzbrucējus, kas 25.janvārī Kolumbusā dosies laukumā Zvaigžņu spēlē.

Bufalo klubs ar 28 spēlēs gūtiem 22 punktiem ieņem 15. vietu Austrumu konferencē, bet līgas kopvērtējumā ir 28.vietā 30 komandu konkurencē. Nākamo spēli "Sabres" aizvadīs ceturtdien mājās pret Kalgari "Flames".