Girgensona Bufalo «Sabres» NHL sezonu sāk ar sauso zaudējumu Bostonas klubam

Uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" ceturtdien mājās ar 0:4 zaudēja Bostonas "Bruins" sezonā pirmajā spēlē Nacionālajā hokeja līgā (NHL), liecina NHL informācija.

Ceturtajā uzbrukuma maiņā iekļautais Girgensons spēlēja 13 minūtes (13:02), pa vārtiem nemeta, veica trīs spēka paņēmienus un spēli pabeidza ar neitrālu lietderības rādītāju.

Zdeno Hara un Raiens Donato pirmajā trešdaļā nodrošināja "Bruins" divu vārtu pārsvaru, Davids Pastrņāks otrajā periodā panāca 3:0, bet jau mača izskaņā ceturto ripu tukšos vārtos iemeta Patriks Beržerons. Visu vārtu guvumos uzvarētājiem asistēja Breds Māršands, savukārt vārtos nepārspēts palika Jaroslavs Halāks, atvairot visus 32 metienus.

"Sabres" kapteinis Džeks Aikels atzina, ka komanda nospēlēja pārāk pasīvi un sezonas atklāšanas mača necienīgi. Turpretim Bufalo kluba treneris Fils Hauslijs sacīja, ka "Sabres" hokejisti laukumā bija paši sev lielākie ienaidnieki.

Mājas spēļu sēriju "Sabres" turpinās sestdien pret Ņujorkas "Rangers".

Pirms sezonas uz vietu NHL klubos pretendēja seši latvieši, bet sastāvā iekļuva tikai Girgensons. Jaunā sezona Girgensonam būs intriģējoša, jo viņa līgumā ar "Sabres" ir pēdējais gads un klubs pēc izmaiņām sastāvā ir apņēmies pretendēt uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.

Autoritatīvais Bufalo hokeja apskatnieks Kriss Beikers intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka Girgensonam par labu ir prasmes spēj spēlēt gan kā kreisās malas, gan centra uzbrucējam, tomēr viņa vieta kādā no zemākajām maiņām nav droša. Zemgum jāspēlē vienkāršs fizisks hokejs un, rādot drošu sniegumu laukumā, viņš vienlaicīgi par sevi atgādinās arī citu NHL klubu saimniekiem, sacīja Beikers.