Girgensona Bufalo «Sabres» gadu pabeidz ar zaudējumu konferences līderiem

Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" Vecgada pēdējā dienā ar 1:5 mājās zaudēja Austrumu konferences līdervienībai Tampabejas "Lightning" Nacionālajā hokeja līgā (NHL), liecina rīkotāju informācija. Atšķirībā no iepriekšējām divām spēlēm Girgensons ar rezultativitāti neizcēlās.

Laukumā Girgensons bija 18 minūtes (18:21), vienreiz meta pa vārtiem un nopelnīja spēlē sliktāko lietderības rādītāju -3.

Pirmajā trešdaļā nonākot zaudētājos, "Sabres" pēc Meta Molsona metiena vairākuma izspēlē vēl spēja panākt neizšķirtu, taču otrajā periodā mazākumā ielaida otros vārtus, bet noslēguma trešdaļu vēlreiz aizvadīja īpaši neveiksmīgi, pa vārtiem metot tikai vienu reizi un ļaujot pretiniekiem ar vēl trim precīziem metieniem nostiprināt pārliecinošu uzvaru. "Lightning" divus vārtus guva Ņikita Kučerovs.

Tampabejas kluba vārtus sargāja no fārmkluba izsauktais Andrejs Vasiļevskis, bet Kristers Gudļevskis sezonu tikmēr turpina "Lightning" fārmklubā.

"Sabres" galvenais treneris Teds Nolans atzina, ka komandā piesaistītie jaunie hokejisti nespēja pienācīgi aizvietot savainotos un slimos, turklāt pārāk respektēja pretiniekus. Šāda divu faktoru kombinācija neatstāj spēlē lielas izredzes, piebilda Nolans.

Šosezon 38 spēlēs 20 gadu vecais Girgensons ir iemetis 11 vārtus un veicis deviņas piespēles, kļūstot par "Sabres" otro rezultatīvāko spēlētāju un labāko vārtu guvēju. Jaungada pirmajā dienā noslēgsies līdzjutēju balsojums par NHL Zvaigžņu spēles sastāvu. Girgensons arvien ir līderis līdzjutēju vērtējumā, pēc kura noteiks pirmos sešus hokejistus, tostarp trīs uzbrucējus, kas 25.janvārī Kolumbusā dosies laukumā Zvaigžņu spēlē.

Bufalo klubs ar 38 spēlēs gūtu 31 punktu saglabāja 15. vietu Austrumu konferencē, bet līgas kopvērtējumā ieņem 28.pozīciju 30 komandu konkurencē. Pirmo spēli jaunajā gadā "Sabres" hokejisti aizvadīs piektdien mājās pret Floridas "Panthers".