Gada pēdējā dienā Merzļikins paspēj tikt pie pirmās NHL uzvaras; Girgensons zaudē

Aizvadītā gada izskaņā Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins tika pie savas pirmās uzvaras Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, jo viņa pārstāvētā Kolumbusas „Blue Jackets” ar 4:1 pārspēja Floridas „Panthers”. Pēc cīņas vārtsargs saņēma mača otrās zvaigznes titulu, kā arī komandas biedru un trenera atzinības. Tikmēr citā mačā zaudējumu piedzīvoja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo „Sabres”, liecina NHL informācija.

Latviešu vārtsargs šajā mačā vairākas reizes glāba komandu, kopumā atvairot 36 no 37 jeb 97,3% procentus pretinieku metienu. Pēc spēles Merzļikins saņēma īpašo komandas ceļojošo cepuri, kuru komandas biedri pēc katra mača piešķir viņaprāt labākajam spēlētājām.

Vienīgos vārtus Merzļikins ielaida otrā perioda ievadā, tobrīd rezultātam kļūstot 1:1.

Ar trim gūtiem vārtiem šajā mačā uzvarētājiem izcēlās Džeks Verenskis, kurš ir pirmais aizsargs „Blue Jackets” rindās, kurš kopš 2006. gada ticis pie „hat trick”.

Kolumbusas „Blue Jackets” un Floridas „Panthers” spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Šonedēļ savainojumu guva „Blue Jackets” pamatvārtsargs Jonass Korpisola, tādējādi komandas vārtu drošību uzticot latvietim. Somijas vārtsargam tika veikta ceļgala operācija, līdz ar to tiek paredzēts, ka viņš būs spiests izlaists spēles vismaz vienu mēnesi. Tikmēr uz NHL tika izsaukts cits kluba sistēmas vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks, kurš savu debiju pasaules prestižākajā hokeja līgā vēl nav piedzīvojis.

Tikmēr citā mačā Girgensona pārstāvētā Bufalo „Sabres” ar 4:6 atzina Tampabejas „Lightnings” pārākumu.

Tampabejas „Lightning” – Bufalo „Sabres” mača epizodes

Girgensons spēlēja 13 minūtes (13:18), no kurām teju 5 minūtes (4:54) bija skaitliskajā mazākumā. Latvietis divas reizes meta pa pretinieku vārtiem un maču noslēdza ar neitrālu +/- koeficientu.

Kolumbusas klubs pēc 40 aizvadītām spēlēm ar 44 punktiem ieņem desmito vietu NHL Austrumu konferencē, kamēr 13. pozīcijā ir „Sabres”, kas 41 mačā sakrājuši 41 punktu.

Nākamo spēli „Blue Jackets” ceturtdien viesos aizvadīs Bostonā, kur cīnīsies ar vietējo „Bruins”, kamēr „Sabres” savās mājās uzņems „Oilers” hokejistus.