Francijas hokeja izlase sarūpē šoku pērnajai sudraba medaļniecei Somijai

Mājinieki Francijas hokejisti svētdien guva piecus vārtus un Parīzē izcīnīja pirmo uzvaru pasaules čempionāta grupā, ar 5:1 pārspējot pērn finālā spēlējušo Somiju, liecina rīkotāju informācija.

Divus vārtus Francijai guva Antuāns Rusels. Somi kopš pēdējās trešdaļas vidus bija iedzinējos ar 1:4 un piecas minūtes pirms mača beigām aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju, taču saņēma vēl vienu ripu tukšos vārtos.

Dienas otrā spēlē Ķelnē ASV hokejisti ar 7:2 uzveica Dāniju, kam pēc neveiksmes mačā pret Latviju neizdevās iepriecināt savus līdzjutējus.

Jau vēstīts, ka vieglas uzvaras svētdien guva pašreizējie titula īpašnieki kanādieši un galvenā trenera Oļega Znaroka vadītā Krievijas izlase. Kanādieši Parīzē ar 7:2 uzveica slovēņus, turpretim Krievijas hokejisti Ķelnē ar 10:1 bija pārāki par Itālijas izlasi. Krievijas un Kanādas izlases ir līderes katra savā grupā.

Latvijas valstsvienība vēlajā vakara spēlē Ķelnē mērosies spēkiem ar Slovākiju, kamēr otrā grupā vēl tiksies Norvēģija un Šveice.

Grupu kārtas noslēgumā pa četrām spēcīgākajām komandām tiks ceturtdaļfinālā, bet pasaules čempioni kļūs zināmi izslēgšanas turnīra noslēgumā 21.maijā.