Fāzels: Pasaules čempionāta formāts nav jāmaina

Šobrīdējais pasaules čempionāta hokejā formāts nav jāmaina, šādu viedokli sarunā ar aģentūru TASS pauda Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels. “Domāju, ka visi ir ļoti priecīgi par šādu formātu, kad katra komanda grupu etapā aizvada septiņas spēles,” piebilda Fāzels.

Šis čempionāta formāts – 16 valstu izlases, kas sadalītas divās grupās, katra aizvada septiņas spēles, un četras stiprākās no grupas turpina cīņu ceturtdaļfinālā, ir spēkā kopš 2012. gada, kad pasaules čempionāts hokejā noritēja Somijā un Zviedrijā.

Bija gan diskusijas, ka pagarinājumu vajadzētu aizvadīt trīs pret trīs formātā, taču šāda ideja neesot guvusi atbalstu. “14 komandas no tā atteicās,” norādīja IIHF prezidents.

Taujāts par to, kura no valstu izlasēm uzvarēs šogad čempionātā, kas no 6. līdz 22. maijam risināsies Krievijas pilsētās Maskavā un Sanktpēterburgā, Fāzels pauda: “Viena no labākajām lietām hokejā ir tā, ka vienmēr ir ļoti grūti paredzēt, kura no komandām uzvarēs. Jā, ir TOP 6 izlases – Krievija, Somija, Zviedrija, Čehija, Kanāda un ASV. Bet ir arī citas spēcīgas komandas kā Šveice un Slovākija. Fakts, ka Krievija spēlēs mājās, var būt priekšrocība. Bet, kā rāda pieredze, uzvarēt mājās turnīrā ir ļoti grūti.” IIHF prezidents norādīja, ka Krievija pēdējo reizi uzvaru čempionātā, kas risinājusies mājās, guvusi 1986. gadā. Tiesa gan, tad tā bija PSRS izlase.

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti