Eksperti: Tiesnešu līmenis čempionātā – zems

Vieta ceturtdaļfinālā – pēc šīsdienas zaudējuma Šveices izlasei skaidrs, ka tik augsta izrādījusies pirmdien spēlē pret Baltkrieviju neieskaitīto vārtu cena. Kaut arī Starptautiskā hokeja federācija pagaidām kavējas atzīt čehu tiesneša kļūdu, hokeja eksperti uzsver – arbitra rīcība bijusi spilgts apliecinājums jau tā neprofesionālajai tiesnešu darbībai šajā čempionātā.

Čehu tiesneša Antoņina Jerobeka vārdā Baltkrievijā vajadzētu nosaukt kādu ielu – šādi pēc zaudējuma spēlē pret Baltkrieviju uz arbitra acīmredzamo labvēlību Baltkrievijas izlasei norādīja Latvijas komandas galvenais treneris Teds Nolans. Tiesa, vēl emocionālāk zaudējumu uztvēra spēlētāji.

„Kasparam bija ļoti smagi vakar, viņš esot teju pusģērbtuvi izārdījis. Otrs spēlētājs, kuram arī bija ļoti smagi, bija Edgars Masaļskis, kurš arī lielu darba apjomu paveica šajā spēlē,” atzīst Latvijas Radio korespondents Mārtiņš Kļavenieks.

Latvijas Hokeja federācija pēc zaudējuma iesniegusi protestu Starptautiskajā hokeja federācijā, tomēr skaidrs – tas spēles rezultātu nemainīs, un, visticamāk, arī īpaši neietekmēs čehu tiesneša tālāko profesionālo darbību. „Protests ir tikai, lai parādītu, ka nevar tā apieties ar tādu mazu valstiņu kā Latvija un darīt, ko grib. Tas ir tikai, lai pievērstu uzmanību. (..) Viņi jau attaisnosies, viņi neteiks – jā, bija kļūda,” uzsver federācijas vadītājs Kirovs Lipmans.

Komentēt vakardienas spēles epizodi lielākā daļa šobrīd aktīvo Latvijas tiesnešu atsakās. Dažus saista noslēgtie līgumi, dažus - vienkārši tiesnešu savstarpējā solidaritāte. Tomēr visi atzīst – 99% gadījumu šādi vārtu guvumi tiek ieskaitīti. Un to apliecina arī vecmeistari.

„Nu, fizisks kontakts ir no vārtsarga puses... (..) Ja tur par milimetriem ir kāja vārtu laukumā, tiesnesis uzskata, ka ir traucēts. Bet es uzskatu, ka traucēts ir tad, kad tieši notiek fizisks kontakts ar vārtsargu. (..) Mans subjektīvais viedoklis ir tāds, ka es būtu ieskaitījis šos vārtus,” saka hokeja tiesnesis Ivars Plikšķis.

Viens no labākajiem PSRS laiku visas savienības tiesnešiem arī uzsver – šis ir tikai viens no daudziem strīdīgiem tiesnešu lēmumiem šajā čempionātā. Pie vainas, viņaprāt, tiesnešu neprofesionalitāte un korumpētība.

Tas, ka čempionātu Minskā netiesā augstākā ranga tiesneši, daudzkārt izskanējis arī starp sporta žurnālistiem un hokeja profesionāļiem, kas čempionātu vēro klātienē.

„Tiesāšana ir apspriests temats, īpaši pēc tam, kad Čehijas izlasei tiesnešu konsīlijs īpaši atvainojās par to, ko viņi šai izlasei nodarījuši, lai gan Čehija tika ceturtdaļfinālā. Tāpat ASV – Šveices spēle – par diviem vārtiem bija ļoti lielas diskusijas,” norāda Kļavenieks.

Aizdomīgs šķita arī Starptautiskās hokeja federācijas lēmums Latvijas izlases otrdienas spēlē pret Šveices izlasi tiesāšanai nozīmēt arbitru no Somijas, jo somiem Latvijas izlases zaudējums nozīmē vietu ceturtdaļfinālā. Jāatzīst gan, ka otrdien tiesneša svilpe biežāk skanēja Latvijas izlasei par labu, tomēr uzvarai ar to nepietika - pirmdien neieskaitītie vārti izrādījušies izšķiroši, un Latvijas komandai šis čempionāts beidzies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti