Džeriņa vārti izrauj Latvijai uzvaru arī pret Itālijas hokejistiem

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionātu Ķelnē otrdien turpināja ar smagu uzvaru 2:1 pret Itāliju, gūstot trešo panākumu trijās spēlēs un atgūstot līderpozīcijas grupā, liecina organizatoru informācija. Uzvaras vārtus 79 sekundes pirms mača beigām guva Andris Džeriņš, kam tas spēlē bija otrais precīzais metiens.

(papildināts pēc visu dienas spēļu noslēguma)
Abus vārtus guvušais Džeriņš tika atzīts par labāko spēlētāju uzvarētāju sastāvā un uzbrucējs ar trim precīziem metieniem komandā ir turnīrā labākais snaiperis.

Ātri nonākusi iedzinējos, Latvijas izlase vēl pirmajā trešdaļā rezultātu izlīdzināja, bet vēlreiz itāliešu aizsardzību nespēja uzlauzt līdz spēles priekšpēdējai minūtei, kad tomēr izdevās nodrošināt laimīgu uzvaru.

Itāliešu paļaušanās uz pretuzbrukumu taktiku bija viņiem veiksmīga - Marko Insams 4.minūtē pēc ātra izrāviena precīzi meta, trāpot Elvja Merzļikina vārtu tālajā augšējā stūrī. Itālijas hokejisti noturēja Latvijas uzbrukumus, līdz nonāca skaitliskā mazākumā.

Latvijas valstsvienība 13.minūtē ātri realizēja skaitlisko pārsvaru - Džeriņš vārtu priekšā pielaboja Gunta Galviņa metienu. Vienādos sastāvos Itālijas taktika gan darbojās itin efektīvi, un latviešiem bija maz iespēju uzbrukumā.

Pēc pārtraukuma Latvijas hokejisti centās daudz aktīvāk spēlēt pretinieku zonā un Andreasam Bernardam vārtos vairākkārt bija iespēja apliecināt savu meistarību. Itālija labākās iespējas izveidoja vienīgajā skaitliskajā vairākumā, bet kopumā veiksmīgi saraustīja spēles tempu, neļaujot ieskrieties pretinieku uzbrukumam.

Abas komandas piesardzīgi darbojās pēdējā trešdaļā, un Itālijas izlase jo īpaši centās nekļūdīties aizsardzībā. Dažbrīd Latvijas hokejistiem izdevās ielenkt Bernarda cietoksni, tomēr vārtsargs darbojās bez kļūdām. Tuvojoties spēles beigām, Latvijas spiediens pieauga un visbeidzot Kaspara Daugaviņa piesegtais Bernards nespēja tvert Džeriņa ripu.

Iepriekš uzvaras pār Dāniju (3:0) un Slovākiju (3:1) guvusī Latvijas valstsvienība čempionātu turpinās ceturtdien pret Zviedriju un sestdien pret ASV, bet pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret Krieviju (15.maijā) un mājinieci Vāciju (16.maijā). Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Divās vēlajās vakara spēlēs Dānijas izlase Ķelnē ar 4:3 pēcspēles metienos pārspēja slovākus, savukārt Parīzē mājinieki francūži ar tādu pašu rezultātu "bullīšos" pieveica Šveices izlasi. Dienas pirmajā spēlē Francijas galvaspilsētā norvēģi ar 5:1 uzvarēja Slovēniju.